eReport.sk
Na miesto tragédie prišiel aj minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Zdroj: FB / Matúš Šutaj Eštok

Pozostalým obetí tragickej nehody pri Hornej Strede vyplatí štát 100.000 eur, rozhodla vláda


Rodinám obetí tragickej pondelkovej (27. 5.) nehody na diaľnici D1 pri Hornej Strede vyplatia po 50.000 eur. Návrh Ministerstva vnútra SR schválila v stredu vláda.

Vláda rozhodla

„Tieto prostriedky nebudú podliehať zúčtovaniu zo strany pozostalých a ich zúčtovanie a zdanenie vykoná Ministerstvo vnútra SR v zmysle príslušných predpisov,“ uviedol rezort v predkladacej správe.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu a americký prezident Joe Biden.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) spresnil, že v prípade obetí išlo o 27- a 35-ročného príslušníka Hasičského a záchranného zboru. „Vieme, že príspevok pozostalým už životy týchto mladých ľudí nevráti, no štát má povinnosť sa aj takýmto spôsobom zachovať a poďakovať sa tým, ktorí zahynuli pri pomáhaní iným,“ uviedol. Vyšetrovanie okolností prípadu sa podľa neho naďalej vyšetruje, Šutaj Eštok naznačil, že jednou z možných príčin tragédie bolo to, že sa vodič dostatočne nevenoval riadeniu vozidla. Apeloval preto na zvýšenú pozornosť, zodpovednosť a dodržiavanie pravidiel pri šoférovaní.

Tragická nehoda

V pondelok 27. mája došlo na diaľnici D1 pri Hornej Strede k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej zahynuli dvaja príslušníci Hasičského a záchranného zboru, ktorí zasahovali pri hasení požiaru osobného auta. K tragickej udalosti došlo pri náraze kamióna do stojacich zasahujúcich vozidiel.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pozostalým obetí tragickej nehody pri Hornej Strede vyplatí štát 100.000 eur, rozhodla vláda

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: