eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Pozoruhodné prvenstvo Číny: Peking schválil nový druh vakcíny proti covidu!

Čína sa stala prvou krajinou na svete, ktorá oficiálne schválila inhalačnú vakcínu proti ochoreniu COVID-19. Tento typ vakcíny môže byť použitý aj na posilňovacie dávky. V pondelok o tom informovala britská stanica BBC.

Inhalačná vakcína proti koronavírusu Convidecia Air, ktorú vyrába čínska spoločnosť CanSino, sa skladá z podobných látok ako štandardná injekčná verzia. Je vyrobená na báze adenovírusu, ktorý je nositeľom genetického kódu a pomáha ľudskému organizmu bojovať proti covidu.

Stačí vraj jediné vdýchnutie

Nový typ očkovacej látky, ktorý budú ľudia inhalovať v podobe jemných čiastočiek, dokáže podľa vyjadrenia výrobcu zaručiť ochranu pred covidom už po jedinom vdýchnutí. Ďalší bádatelia vrátane výskumných tímov v Spojených štátoch ši Británii zase skúmajú vakcíny v podobe sprejov do nosa, píše BBC. Tie by podľa vedcov mohli zaistiť imunitu v oblasti nosnej dutiny a horných dýchacích cestách, kadiaľ koronavírus najčastejšie vstupuje do ľudského organizmu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pozoruhodné prvenstvo Číny: Peking schválil nový druh vakcíny proti covidu!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php