eReport.sk
Zastávka MHD v Košiciach
Zastávka MHD v Košiciach,ilustračná snímka. Foto: tasr

POZOR! V Košiciach si už lístok u vodiča MHD nekúpite. Mení sa tarifa


Pozor na zmeny v košickej MHD! Cestovný lístok u vodiča si už od soboty cestujúci košickou mestskou hromadnou dopravou nekúpia. Dôvodom je zmena tarify, ktorá vstupuje do platnosti. Okrem tejto novinky zahŕňa aj rozšírenie cestovných lístkov o historický a akciový časový. TASR o tom informovala hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) Vladimíra Bujňáková.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Cestujúcich čakajú novinky
  2. Odborári vstupujú do ostrého štrajku
  3. Košickí odborári chcú ostrý štrajk! Paralyzuje dopravu?

„Najväčšou zmenou je oficiálne zrušenie predaja cestovných lístkov u vodiča. Dôvodom sú existujúce možnosti kúpy lístkov cez predajné automaty, SMS alebo mobilné aplikácie a tiež zvýšenie bezpečnosti vodičov MHD,“ uviedla.

Jednorazový lístok za dve eurá

Po novom bude pre cestujúcich k dispozícii historický cestovný lístok, ktorý bude platiť v historických vozidlách na špeciálnych linkách. Lístok s platnosťou 24 hodín bude stáť päť eur, cena jednorazového historického lístka bude dve eurá. Cena zľavnených lístkov bude polovičná.

Do ponuky pribudne aj akciový cestovný lístok pre návštevníkov kultúrnych, športových a iných podujatí v meste, ktorý využijú na presun na podujatie a z neho. „Pri online nákupe vstupeniek na podujatie si záujemca bude môcť vybrať možnosť, že si chce zakúpiť aj akciový lístok na MHD. Zakúpiť sa bude dať cez mobilné aplikácie, aj ako klasický papierový lístok. Akciový lístok s platnosťou 24 hodín bude stáť 2,50 eura a šesťhodinový akciový lístok 1,50 eura,“ spresnila hovorkyňa.

Virtuálny cestovný lístok stopli

Zmena tarify zároveň zahŕňa pozastavenie platnosti virtuálneho cestovného lístka do 15 sekúnd od aktivácie a zníženie aktivačného času z 90 sekúnd na 60. Bujňáková pripomína, že cestujúci musí vstúpiť do vozidla MHD už s platným virtuálnym cestovným lístkom. Podrobnosti týkajúce sa zmeny tarify sú zverejnené na webovej stránke DPMK.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

POZOR! V Košiciach si už lístok u vodiča MHD nekúpite. Mení sa tarifa

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: