eReport.sk
Odborári vstupujú do ostrého štrajku
Vodiči košického dopravného podniku sa v utorok 14. februára 2023 zapojili do neobmedzeného ostrého štrajku, foto:tasr

Budú Košice bez MHD? Kompetentní ich k tomu dohnali: Odborári vstupujú do ostrého štrajku!

Odborári vstupujú do ostrého štrajku Košiciach môže byť v utorok mestská hromadná doprava (MHD) paralyzovaná. Dôvodom je neobmedzený ostrý štrajk, ktorý vyhlásili odborári pri Dopravnom podniku mesta Košice (DPMK). Apelovať tak chcú na zachovanie košickej MHD a upozorniť na jej nedostatočné financovanie. Jazdiť počas štrajku majú len spoje do vybraných nemocníc, spoločnosti U. S. Steel a do školy v košickej mestskej časti Vyšné Opátske.

Kompetentní ich k tomu dohnali

Odborári negarantujú vypravenie iných autobusových či električkových spojov. Štrajk je však dobrovoľný a zapojiť sa doň môžu všetci zamestnanci DPMK bez ohľadu na pracovné zaradenie. Na Bardejovskej a Hornádskej ulici je tiež v utorok naplánované verejné zhromaždenie zamestnancov.

Odborári vstupujú do ostrého štrajku

Počas štrajku bude premávať linka „H“, a to v 15-minútovom intervale na trase Staničné námestie – Železničná nemocnica – Nová nemocnica – Stará nemocnica – Staničné námestie. Odborári garantujú aj výpravu autobusových spojov „RA“ a vyhradených školských spojov pre telesne a mentálne postihnuté deti.

Budú Košice bez MHD?

Spoločnosť Integrovaný dopravný systém (IDS) Východ informovala, že cestujúci, ktorí sa nevyhnutne potrebujú dopraviť do centra Košíc, môžu využiť spoje prímestskej autobusovej dopravy. Napríklad zo zastávky Lingov, Važecká, Podnikateľská, SOŠ automobilová, Šaca Benzinol, Moskovská, Havlíčkova, Moňok a Pod Furčou. Prímestské autobusy zastavujú aj na zastávkach Námestie osloboditeľov, Mlynská bašta či Magistrát mesta Košice.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nové ohniská nebezpečného vírusu
  2. Ľudia sú a budú v uliciach!
  3. Mikuláš Dzurinda je späť!
  4. Košickí odborári chcú ostrý štrajk! Paralyzuje dopravu?

„Cestujúci s dopravnou kartou DPMK môžu využiť svoj nabitý kredit aj na zakúpenie cestovného lístka v spojoch prímestskej autobusovej dopravy. Nemôžu však využiť zakúpený predplatný cestovný lístok (mesačník) – ten platí len v DPMK,“ upozornila z IDS Východ Miroslava Baranová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Budú Košice bez MHD? Kompetentní ich k tomu dohnali: Odborári vstupujú do ostrého štrajku!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre