eReport.sk
Daniel Lipšic, foto: tasr

Hrabko: Pri Lipšicovi sa potvrdilo podozrenie o účelovosti novely zákona!

Opatrenia, ktoré Slovensko od pondelka 15. februára zavádza na hraniciach, sú podľa publicistu Juraja Hrabka namieste, ale prichádzajú neskoro. „Kontroly na hraniciach mali platiť už dávno, minimálne k náhodným kontrolám sme mali pristúpiť už v lete 2020,“ povedal Hrabko v diskusii na TASR TV.

Režim na hraniciach Slovenska sa sprísni, každý prichádzajúci bude musieť vyplniť registračný e-formulár bez ohľadu na krajinu, z ktorej prichádza a bude musieť nastúpiť do predĺženej 14-dňovej karantény. Výnimku budú mať pendleri a tranzitujúci, ktorí sa však budú musieť preukázať negatívnym antigénovým alebo PCR testom.

Zvýšenie mobility nespôsobia iba deti, ale aj rodičia

Otváranie škôl považuje Hrabko za predčasné. „Prinesie zvýšenie mobility, a to vírusu pomáha. Zvýšenie mobility nespôsobia iba deti, ale aj rodičia, ktorí boli doteraz na pandemickej OČR,“ povedal.

Plošné testovanie antigénovými testami sa podľa Hrabka neukázalo ako efektívne, overený účinok však majú opatrenia na zníženie mobility. „Lockdown môže spôsobiť, že čísla začnú klesať aj napriek mutáciám vírusu,“ zdôraznil.

Pri Lipšicovi bol zákon prijatý účelovo

Hrabko v TASR TV hovoril aj o zvolení Daniela Lipšica za špeciálneho prokurátora. Potvrdilo sa podľa neho podozrenie o účelovosti novely zákona, ktorá voľbu kandidáta bez prokurátorskej praxe umožnila.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hrabko: Pri Lipšicovi sa potvrdilo podozrenie o účelovosti novely zákona!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti