eReport.sk
Anna Záborská, foto: tasr

Posun v prípade vyhrážok Záborskej: Politička po drsnom liste začala konať!

Kto za ním stojí? Konzervatívna politička Anna Záborská musí riešiť naozaj nepríjemnú situáciu. Adresovaný jej bol totiž anonymný list, v ktorom autor nešetril naozaj drsnými vyhrážkami. Poslankyňa, ktorá kadekomu leží v žalúdku pre jej protiinterupčnú agendu nelenila a začala konať. Nechutný list už riešia kompetentní!

„Zdravím vás, posielam vám jedno upozornenie,” písal anonym v úvode nechutnej korešpondencie adresovanej poslankyni. Celý list napísaný na písacom stroji politička zverejnila na sociálnej sieti.

Nasratí chlapi

Autor listu Záborskej prehováral do duše naozaj drsným spôsobom. Tvrdil, že jej snaha o sprísnenie tzv. potratového zákona naštvala Slovákov. Pisateľ dokonca tvrdí, že istá skupina chlapov je už tak “nasratá”, že plánuje pristúpiť k násiliu. „Adresu už majú zistenú, len správny čas na to. Nemusí to byť tento mesiac či ďalší. Len vydržať. Chcú vás chytiť a riadnym kladivom vám rozbiť jabĺčka na cárach na obidvoch kolenách,” píše sa v liste.

List adresovaný Anne Záborskej. – Foto: FB/AZ

Politička sa k vyhrážkam ihneď vyjadrila aj na svojom profile na sociálnej sieti. „Nesúhlasiť však nemá znamenať nenávidieť. Znižovať sa k vyhrážkam považujem za úbohé a smutné. Žiaľ aj takto funguje verejný život a politika na Slovensku,” podotkla Záborská.

Anonyma rieši polícia

EReport kontaktoval samotnú političku s otázkou, kam sa celý prípad posunul a či nemá podozrenie, kto jej list poslal. „Netuším, kto za predmetným listom stojí, kto ho napísal,” vyjadrila sa Záborská. Taktiež ale priznala, že nič nenechala na náhode a spojila sa s kompetentnými. „Spolupracujem s orgánmi činnými v trestnom konaní, ktoré začali túto vec vyšetrovať,” dodala.

Političku majú v zuboch najmä pre jej konzervatívne politické kroky. Asi najväčším tŕňom v päte kritikov je jej dlhoročná snaha sprísniť tzv. potratový zákon, teda, aby bol prístup žien k interrupciám čo najviac sťažený. Záborská minulý rok prekročila prah národnej rady na kandidátke hnutia Obyčajní ľudia Igora Matoviča. V súčasnosti pôsobí v strane Kresťanská únia.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport