eReport.sk
Poslanci hnutia OĽaNO sprava Anna Záborská a Juraj Gyimesi.
V popredí Anna Záborská. Foto: tasr

ŠOKUJÚCE SLOVÁ Záborskej sa za potratový zákon vyhrážajú: Chlapi si vás počkajú s kladivom a urobia toto!

Nechutné slová! Poslankyňa Anna Záborská, ktorá neoblomne bojuje za sprísňovanie interrupcií na Slovensku čelí vyhrážkam. Záborskej agenda zrejme rozhnevala viacerých ľudí a niektorí sú podľa všetkého ochotní siahnuť aj k poriadne extrémnym praktikám. Politička, ktorá sa dostala do národnej rady na kandidátke Obyčajných ľudí zverejnila list, v ktorom anonym podrobne opisuje, čo môže političku postihnúť.

Chcú si ju počkať

Politikárčenie je tvrdý chlebíček, v ktorom môže ísť doslova o život. Presvedčila sa o tom konzervatívna politička Anna Záborská z hnutia Kresťanská únia, ktorej hlavnou agendou je už roky sprísňovanie interrupcií. „Zdravím vás, posielam vám jedno upozornenie,” stojí v úvode listu. V nasledujúcich riadkoch anonym vysvetľuje, že mu leží v žalúdku najmä Záborskej potratová politika. „Keďže je toho už veľa, žiadame vás, aby ste už žiadny návrh na schválenie nepredkladala, k ničomu sa nevyjadrovala, k takýmto veciam nehlasovala, kým tam ešte budete sedieť,” pokračuje anonymný pisateľ.

Autor listu političku uisťuje, že naštvala jej staronovou iniciatívou už celé Slovensko. Špeciálne vraj “nasrala” skupinu chlapov, ktorí, ak neprestane, ublížia jej tak, že stratí chuť chodiť aj do národnej rady. „Adresu už majú zistenú, len správny čas na to. Nemusí to byť tento mesiac, či ďalší. Len vydržať. Chcú vás chytiť a riadnym kladivom vám rozbiť jabĺčka na cárach na obidvoch kolenách,” šokuje autor v liste. Ten ešte podčiarkol, že títo chlapi, to urobia naozaj správne, pretože celé dni v práci držia práve kladivá.

Výhražný list adresovaný Anne Záborskej. – Foto: FB/AZ

Úbohé a smutné

Samotná Záborská list sama zverejnila na sociálnej sieti. „Považujem za prirodzené, že ako ľudia máme na spoločenské či morálne otázky rozličné názory. Je normálne nesúhlasiť. Aj ostro,” píše politička hneď vedľa zverejnenej korešpondencie. Dodáva, že nesúhlas v modernej spoločnosti sa má vyjadriť argumentmi alebo vo voľbách nie podobným štýlom ako anonym v liste.

To, že je niekto z výsledkov volieb frustrovaný je v poriadku. To, že vyjadrí nahlas svoj nesúhlasný postoj je tiež v poriadku. Nesúhlasiť však nemá znamenať nenávidieť. Znižovať sa k vyhrážkam považujem za úbohé a smutné. Žiaľ, aj takto funguje verejný život a politika na Slovensku,” podčiarkla.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport