eReport.sk
Andrej Stančík Foto: facebook AS

Poslanec za OĽANO sa pretŕčal bez rúška. Po tvrdej kritike spravil toto!

Vyzerá to tak, že v pandemických opatreniach nemajú chaos iba bežní občania, ale aj samotní zákonodarci. Iba pred pár dňami „bavil“ Slovensko minister hospodárstva Richard Sulík, keď si strhol počas tlačovky respirátor s tým, že v interiéri ho v zelenom okrese mať nemusí. Ale musí. Rovnaký prešľap spravil aj poslanec za OĽANO Andrej Stančík.

Mladý politik sa v utorok vybral na francúzsku ambasádu, aby sa porozprával s veľvyslancom Christopheom Léonzim. „Diskutovali sme o súčasnej pandemickej situácii a aj o aktuálnych krokoch prezidenta Macrona v snahe zvýšiť percento zaočkovaných. Zhodli sme sa, že len očkovanie je cesta von z kolotoča pandémie. Sám bol ale prekvapený vysokou mierou dezinformácií ohľadom očkovania na Slovensku,“ prezradil o stretnutí Stančík a na sociálnu sieť pridal aj niekoľko fotografií, na ktorých je bez rúška či respirátora.

Zdroj: fb/AndrejStancik95

Zrejme plánoval hneď v zárodku utlmiť rôzne dohady, tak dodal: „Keďže sme všetci plne zaočkovani, rúška sme pri rozhovore nemali,“ uviedol poslanec a strhla sa mela. Hoci by si to možno viacerí priali, žiadna výnimka z „nenosenia“ rúška v interiéri pre očkovaných neplatí. Viacerí fanúšikovia tak za tým videli skôr papalášsky manier.

Zdroj: fb/AndrejStancik95

„Výnimky pre vyvolených pán politik Stančík? Zasa len dokazujete jedno, sme si rovní a rovnejší,“ rozčuľoval sa jeden z diskutujúcich a po masívnej vlne kritiky Stančíkovi neostávalo nič iné, iba uznať chybu, hoci vymenoval hneď niekoľko dôvodov, prečo vlastne rúško mať nemusel. „Uznávam. Moja chyba, aj keď som pred tromi mesiacmi covid prekonal a som plne zaočkovaný, a napriek tomu, že sme počas diskusie pili, mal som mať rúško na sebe a ísť príkladom. Nebudem sa ale vyhovárať ani na teplo, ani na prakticky nulovú šancu prenosu. Ospravedlňujem sa a cenu pokuty posielam na Ľudia ľuďom,“ dodal rezignovane politik. Nuž, nič sa nedá robiť. Pravidlá musia platiť pre každého.

O poslancovi Andrejovi Stančíkovi sa dočítate aj tu:

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport