eReport.sk
Národná rada SR. Foto: tasr

POSLANCI ODDYCHUJÚ! Mimoriadna schôdza k cenám potravín sa neuskutoční! Zákonodarcovia chýbajú


POSLANCI ODDYCHUJÚ! Poslancom Národnej rady (NR) SR sa ani po opakovaných pokusoch nepodarilo otvoriť mimoriadnu 89. schôdzu, ktorá sa mala venovať zdražovaniu potravín.

Neúspešný bol v stredu aj posledný štvrtý pokus, kedy sa prezentovalo iba 71 zákonodarcov a opäť ich nebola potrebná nadpolovičná väčšina. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) následne schôdzu ukončil.

Related Posts

  1. Špinavá hra
  2. Robert Fico
  3. Juraj Krúpa
  4. Kéryho prudké stanovisko k aktivitám NATO

Budú naozaj rokovať?

Návrhy zákonov, ktoré sa mali prerokovať na mimoriadnom rokovaní, sú zaradené aj v programe riadnej 90. schôdze NR SR. V jej rokovaní budú poslanci pokračovať v stredu po polhodinovej prestávke. Dva návrhy uznesení sa majú zaradiť na nasledujúcu júnovú schôdzu parlamentu.

Mimoriadne rokovanie parlamentu inicioval opozičný Smer-SD s podporou nezaradených poslancov okolo Tomáša Tarabu. Na programe mali byť návrhy, ktoré sa zaoberajú cenovou legislatívou. Takisto má byť na programe návrh zákona, ktorý by odpustil prvovýrobcom na pol roka odvody za zamestnancov. Tak by zamestnávatelia ušetrili okolo 25 % personálnych nákladov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

POSLANCI ODDYCHUJÚ! Mimoriadna schôdza k cenám potravín sa neuskutoční! Zákonodarcovia chýbajú

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: