eReport.sk
Petro Porošenko
Petro Porošenko. Foto: tasr

Porošenko sa vrátil na Ukrajinu: Čaká ho súd v kauze vlastizrady!

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko, ktorý je poslancom parlamentu za stranu Európska solidarita, pricestoval v pondelok z Poľska do Kyjeva, kde má o 11.00 h miestneho času súdne pojednávanie v kauze vlastizrady. Súd by mal rozhodovať o Porošenkovom prípadnom vzatí do väzby, informovala agentúra UNIAN.

Podľa agentúry UNIAN boli v okolí kyjevského letiska Žuľany v súvislosti s Porošenkovým návratom z Varšavy posilnené bezpečnostné opatrenia. Čakali ho tam novinári, ako aj exprezidentovi prívrženci. Pred odletom z Varšavy Porošenko v rozhovore s novinármi vyhlásil, že neverí, že by mohol byť po návrate do Kyjeva zatknutý. Napriek tomu pripustil, že súd by ho mohol poslať do väzenia.

V odpovedi na otázku spravodajského webu LB.ua, či je pripravený zaplatiť miliardovú kauciu, aby sa vyhol zatknutiu, Porošenko poznamenal, že na súde by sa mala posudzovať podstata podozrenia, nie výška kaucie. Vyhlásil tiež, že v jeho prípade ide o bezdôvodné politické prenasledovanie. Deklaroval, že urobí všetko pre to, aby „mohol pokračovať vo svojej politickej činnosti čo najefektívnejšie“.

Bude vás zaujímať:

  1. Prezident Miloš Zeman
  2. covid pass, covid, pas

Na ďalšiu otázku, či je psychicky pripravený na možné vzatie do väzby, Porošenko reagoval: „Po prvé, nebudem sedieť. Po druhé, nenechám sa zavrieť. Nie som (Julija) Tymošenková“ – ukrajinská expremiérka, ktorá bola odsúdená na sedem rokov väzenia za zneužitie právomocí, keď v roku 2009 uzavrela nevýhodný kontrakt na dovoz ruského plynu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Porošenko sa vrátil na Ukrajinu: Čaká ho súd v kauze vlastizrady!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti