eReport.sk
Hana Hegerová na koncerte osobností 23.apríla 2002 v priestoroch bratislavskej Incheby
Hana Hegerová. Foto: tasr

Dojímavé zábery. Popol Hany Hegerovej vysypali do Dunaja

Režisér Fero Fenič oznámil, kde sa rodina Hany Hegerovej rozhodla vysypať popol zosnulej speváčky. Prvá dáma českého šansónu zomrela vo veku 89 rokov.


„Hanu Hegerovú dňa 11. 7. o 11:00 hod. Odniesli vlny Dunaja z jednej dedinky za Komárnom,” napísal Fenič na Facebooku k fotke s nápisom ďakujeme, ktorý prítomný zvečnili v piesku.
Režisér, ktorý patril k najbližším priateľom speváčky Hany Hegerovej, neskôr zverejnil aj fotografiu rodiny a blízkych priateľov z poslednej rozlúčky, ako stoja pri brehu Dunaja. „Jej neuveriteľný životný príbeh, ktorý si priala zverejniť až po svojej smrti, vyjde knižne koncom roka. Napísal ho Tomáš Padevět a ukazuje, ako silnou osobnosťou bola a ako svoj osud dokázala udržať vo vlastných rukách. Cez dramatické momenty až do úplného konca, o ktorom tiež sama rozhodla. Boli s ňou pri tom obaja jej vnuci,” prezradil.

Posledná rozlúčka s Hanou Hegerovou. Jej popol odniesol Dunaj. – Foto: facebook

Obľúbená šansoniérka vlastným menom Carmen Mária Štefánia (Beatrix) Farkašová sa narodila v Bratislave. Jej otec bol bankovým úradníkom židovského pôvodu. Mala dvoch nevlastných bratov. Jedného z otcovej strany, druhého z maminej. Zmaturovala v Komárne. Bývala v Hurbanove, kde mala udelené čestné občianstvo. Chcela pokračovať v štúdiu na vysokej škole, no z kádrových dôvodov jej to nebolo umožnené. Krátko chodila do baletnej prípravky SND v Bratislave. Potom navštevovala súkromné hodiny spevu. Manželstvo s Daliborom Hegerom vydržalo len tri roky. Ich syn vyrastal s otcom, Hegerová sa venovala kariére a žila v podnájme.

Na prelome 70. a 80. rokov strávila pol roka vo väzení. Na jej účet omylom prišla vyššia finančná čiastka, ktorá v skutočnosti patrila Karlovi Gottovi. Hegerová sa podľa vlastných slov domnievala, že ide o honorár z Nemecka a nechala si ho. Súd to vyhodnotil ako spreneveru.

Foto: profimedia

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport