eReport.sk
Hana Hegerová na koncerte osobností 23.apríla 2002 v priestoroch bratislavskej Incheby
Hana Hegerová. Foto: tasr

Mala Hegerová pohreb, aký si želala? Na poslednej rozlúčke so speváčkou neboli ani jej kolegovia!

Blízki pozostalí sa iba v úzkom rodinnom kruhu vo štvrtok popoludní v Prahe naposledy rozlúčili so speváčkou Hanou Hegerovou. Umelkyňa pochádzajúca zo Slovenska zomrela minulý utorok vo veku 89 rokov. Informoval o tom portál TN.cz českej televízie Nova.

Pohreb sa konal v obradnej sieni na cintoríne na pražských Olšanoch. Reportér TN.cz pred 14.00 h SELČ uviedol, že obrad je veľmi komorný. Dovnútra najprv vošla malá skupinka rodinných príslušníkov a následne niekoľko smútiacich v radov verejnosti.

Obrad bol ovplyvnený platnými protipandemickými opatreniami a údajne ani samotná speváčka si neželala rozlúčku vo veľkom štýle. Podľa TN.cz sa na pohrebe nezúčastnili zrejme ani kolegovia z branže.

Hana Hegerová zomrela 23. marca v pražskej Nemocnici na Homolce, kde bola podľa medializovaných informácií hospitalizovaná so zlomeninou krčku stehennej kosti.  Jej odchod zarmútil fanúšikov v Česku aj na Slovensku a mnohí umelci vyjadrili žiaľ, napríklad textár Michal Horáček, s ktorým šansonierka často spolupracovala, Lucie Bílá alebo Hana Zagorová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mala Hegerová pohreb, aký si želala? Na poslednej rozlúčke so speváčkou neboli ani jej kolegovia!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti