tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Piotr Wawrzyk.
Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Piotr Wawrzyk. Foto: fb/ministerPiotrWawrzyk

Poľský štátny tajomník: S názorom pobaltských krajín a Varšavy sa stotožňuje aj Hegerova vláda!

Poľsko zvažuje, že po vzore Estónska a Lotyšska obmedzí vydávanie víz ruským občanom. Podporuje tiež, aby Európska únia pre vojnu na Ukrajine uvalila ďalšie sankcie na Rusko. TASR správu prevzala v nedeľu od agentúry DPA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.
  2. Predseda vlády Eduard Heger na Goralskom festivale
  3. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) počas svojho vystúpenia v Madride, kde sa uskutočnil summit NATO.
  4. Lotyšsko vlajka
  5. Nemecký kancelár Olaf Scholz
  6. Zľava nemecký kancelár Olaf Scholz a nórsky premiér Jonas Gahr Störe počas spoločnej tlačovej konferencie v Osle 15. augusta 2022.
  7. Estónska premiérka Kaja Kallasová.

„Poľsko pracuje na koncepcii, ktorá umožní nevydávať víza Rusom,“ povedal štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Piotr Wawrzyk v nedeľu pre agentúru PAP. Rozhodnutie podľa neho padne v najbližších týždňoch.

Poľskú iniciatívu víta Slovensko aj Česko

K novým opatreniam EÚ voči Rusku by podľa Wawrzyka mohlo patriť pozastavenie platnosti zmluvy o zjednodušenom vydávaní víz pre ruských občanov. „Proti tomu sú však veľké členské štáty vrátane Nemecka, Francúzska a Holandska,“ povedal Wawrzyk. Dodal, že Poľsko rokuje s ostatnými členskými krajinami a zistilo, že okrem troch pobaltských štátov sa s jeho názorom stotožňujú aj Slovensko (teda vláda Eduarda Hegera) a Česko.

Najďalej zašli pobaltské krajiny

Nemecko a tiež Európska komisia odmietajú zastavenie vydávania turistických víz pre Rusov, približuje DPA. Estónska vláda v uplynulom týždni rozhodla, že ruskí občania nebudú môcť od 18. augusta vstupovať do krajiny so schengenskými vízami vydanými Estónskom. Výnimkou budú Rusi, ktorí žijú v Estónsku alebo idú navštíviť príbuzných. Vstupovať do krajiny budú môcť aj ruskí občania s vízami vystavenými inými členskými štátmi EÚ.

Lotyšsko zastavilo vydávanie víz Rusom na neurčitý čas. Lotyšské veľvyslanectvo v Moskve prijíma žiadosti o víza len od ruských občanov, ktorí sa chcú zúčastniť na pohrebe blízkeho príbuzného v Lotyšsku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poľský štátny tajomník: S názorom pobaltských krajín a Varšavy sa stotožňuje aj Hegerova vláda!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku