eReport.sk
Poľskí farmári protestujú proti dovozu z Ukrajiny
Poľskí farmári protestujú proti dovozu z Ukrajiny, zdroj: tasr

Poľskí farmári protestujú proti zelenej dohode EÚ: Blokujú priechod na Ukrajinu!


Poľskí poľnohospodári začali v utorok trojdňový protest proti Európskej zelenej dohode, pričom zablokovali cestu vedúcu na juhovýchode krajiny k hraničnému priechodu s Ukrajinou v obci Hrebenne. Oznámila to tamojšia polícia.

Poľskí farmári protestujú

Podľa polície budú mať v utorok ťažkosti vodiči nákladných áut, ktorí sa pokúsia vycestovať z Poľska na Ukrajinu cez zmienený priechod. Poľnohospodári spustili blokádu priechodu o 10.00 h. Okrem iného tým chceli vyjadriť solidaritu s farmármi z viacerých krajín EÚ, ktorí v utorok protestujú proti zelenej dohode v Bruseli. Protest poľských poľnohospodárov pri hraničnom priechode má podľa vyjadrenia polície trvať do štvrtkovej polnoci.

Blokáda hraničného priechodu

Demonštrujúci farmári oznámili, že medzi 08.00 h a 20.00 h umožnia prejazd na Ukrajinu 12 nákladným autám z čakajúcej kolóny. Každú hodinu okrem tohto pustia cez hranice aj štyri kamióny s humanitárnou pomocou či rýchlo sa kaziacim tovarom alebo s nebezpečným nákladom. Úplne však budú blokovať prejazdy nákladných vozidiel z Ukrajiny do Poľska, priblížila polícia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky
  2. Budú brať na vojnu aj deti
  3. maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó
  4. Ruský prezident Vladimir Putin

Cieľom Európskej zelenej dohody je klimatická neutralita EÚ v roku 2050. Zavedenie takejto politiky však spochybňujú poľnohospodári z mnohých krajín, podľa ktorých uškodí ich podnikaniu. Dohoda preto v ostatnom čase vyvolala ich protesty v celej EÚ.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poľskí farmári protestujú proti zelenej dohode EÚ: Blokujú priechod na Ukrajinu!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: