eReport.sk
Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky
foto: tasr/ap

Ďalší úspech na fronte: Moskva hlási dobytie ďalšej dediny v Doneckej oblasti!


Ruské ministerstvo obrany v nedeľu oznámilo, že jeho armáde sa podarilo dobyť dedinku Umanske v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny.

Ďalší úspech na fronte

V dedinke Umanske žilo pred začiatkom ruskej invázie na Ukrajinu vo februári 2022 približne 180 obyvateľov. Obec leží asi 25 kilometrov severozápadne od Ruskom okupovaného mesta Doneck. Tvrdenie ruského rezortu obrany o dobytí dediny svetové agentúry nedokázali nezávisle overiť. Ruský minister obrany Andrej Belousov v piatok uviedol, že ruské sily postupujú na Ukrajine na všetkých frontoch a len tento rok obsadili už 880 štvorcových kilometrov územia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Szijjártó s OSTRÝM odkazom

Ukrajinská armáda sa od 10. mája, keď Rusko spustilo novú ofenzívu v Charkovskej oblasti na severovýchode krajiny, dostala pod značný tlak. Do Charkovskej oblasti poslala posily a musela ustúpiť v iných častiach frontu. Agentúra AFP pripomenula, že ukrajinské sily naďalej trpia nedostatkom munície aj napriek schváleniu ďalšej rozsiahlej vojenskej pomoci od Spojených štátov.

Nočné útoky

Ukrajina navyše pravidelne čelí nočným ruským dronovým a raketovým útokom. Protivzdušná obrana zneškodnila v noci na nedeľu 24 z 25 nepriateľských dronov, uviedli ukrajinské vzdušné sily. Dodali, že ruská armáda odpálila aj raketu s plochou dráhou letu Iskander-K na Charkovskú oblasť a protilietadlovú riadenú strelu, informovala agentúra Reuters.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalší úspech na fronte: Moskva hlási dobytie ďalšej dediny v Doneckej oblasti!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: