Politik strany Hlas reaguje na vyhlásenia dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽANO). A to napriek tomu, že sa mu do toho najprv vôbec nechcelo. „Rozmýšľal som, či na tento zmätený status premiéra v demisii Hegera vôbec reagovať. Hlavne po tom, čo mu občania SR v zverejnenom prieskume agentúry Focus vystavili vizitku (ne)dôveryhodnosti. Zaraďuje sa medzi takých ´velikánov´ ako Matovič, Kotleba a Remišová (spolu s Hegerom ich spája spoločné to, že ich odmieta 80+% občanov SR),“ napísal na sociálnej sieti expert na zahraničnú politiku Hlasu, Peter Kmec.
Mohlo by vás zaujímať:
Kmec situáciu napokon vyhodnotil tak, že bude lepšie, ak na príspevky Hegera reagovať bude. „Nakoniec som si povedal, že bludy je treba neustále vyvracať,“ napísal. A hneď sa aj do toho pustil. Pekne, po poriadku.
Reakciu Kmeca prinášame v plnom znení, a teda bez cenzúry. Takže, nech sa páči.
Pellegrini sa snaží o politiku ľúbivú pre všetkých
Strana Hlas – SD stojí na troch základných pilieroch – európskom, protifašistickom a sociálnom. V centre našej pozornosti je občan a riešenie jeho problémov. V tomto nerozlišujeme medzi pravicovým, ľavicovým, konzervatívnym, liberálnym ani kozmopolitiným voličom. Na rozdiel od Hegera a jeho sekty OĽANO, ktorá neustále vyvoláva kultúrno-etické a ideologické vojny. Takže áno – naša politika “občan na prvom mieste” má snahu zaujať a zaľúbiť sa všetkým, ktorí o to stoja. Vtedy, keď Matovičove OĽANO zavádzalo svoje nezmyselné “atómovky” a viedlo nezmyselné kultúrne vojny, navrhoval Hlas – SD konkrétne opatrenia, ako pomôcť slabým, chudobným, starším a osamelým. Svedčí o tom niekoľko desiatok konkrétnych zákonov, ktoré sme predložili do NR SR.
Očkovanie proti koronavírusu
Strana Hlas – SD od začiatku vyzývala občanov, aby sa dali zaočkovať a popri tom presadzovala dobrovoľnosť. Takmer 2/3 našich stúpencov sa dali zaočkovať a to sa nám podarilo presvedčovacou a nie donucovacou kampaňou. Občania musia lídrovi veriť a potom akceptujú aj nepopulárne opatrenia. Naopak, ak lídri stratia dôveru (Matovič, Heger), tak im už ľudia neuveria ani nos medzi očami.
Označenie súčasného ruského režimu za teroristický
Strana Hlas – SD od začiatku odsúdila vojenský útok Ruska na Ukrajinu a prihlásila sa k dodržiavaniu princípov medzinárodného práva. Predovšetkým k princípu územnej celistvosti a suverenity štátov. Ale podobne, ako vo vnútroštátnom trestnom konaní musíte presne vzniesť zákonné obvinenie. Tak isto to funguje aj v medzinárodných vzťahoch. Rusko ako subjekt medzinárodného práva môže byť súdené za agresiu voči inému štátu, alebo zločiny proti ľudskosti. Neexistuje však voči nemu možnosť vznesenia obvinenia za terorizmus. EÚ síce zostavuje zoznamy teroristov, ale figurujú v nich jednotlivci alebo skupiny. Ale nie štáty. Lebo na to neexistuje definícia ani vymožiteľnosť. Takže naša Národná rada SR prijala uznesenie, ktoré “breše, ale nehryzie”. V Hlase – SD na rozdiel od tejto vlády podporujeme konkrétne kroky a spoločné postupy v koordinácii s našimi spojencami, a nie prázdne gestá.
Obranná dohoda s USA (DCA)
Hlas – SD od začiatku zdôrazňoval, že DCA musí spĺňať jedinú zásadnú podmienku: musí byť v súlade s Ústavou SR. Vzhľadom na to, že generálny prokurátor SR vzniesol zásadné ústavné pripomienky, požiadali sme vládu SR alebo prezidentku SR, aby sa obrátili na Ústavný súd. S cieľom posúdiť ústavnosť DCA. Namiesto toho, aby vláda konala racionálne, vstúpila do ideologickej konfrontácie s otvorenými odporcami DCA. Za to, že hlasovanie o DCA skĺzlo do ideologickej vojny a hitparády populizmu, si môže vláda sama. Poslanci Hlas – SD skladali sľub na ústavu SR. Tá je v tomto prípade nadradená medzinárodným zmluvám a žiadali iba dôsledné dodržiavanie ústavných postupov.
Hlas-SD chce občanov na zahraničnej politike spájať
Ak to zhrniem, premiér v demisii Heger má zmätené predstavy o odvahe a strategickom záujme Slovenska. Tváriť sa mesiášsky, behať s “bubnom na zajace” a ponúkať stíhačky bez konzultácie so spojencami a koaličnými partnermi alebo bez vnútroštátnej právnej istoty určite nie je v našom národnom záujme a nevyvoláva to dôveru u našich spojencov.
Zahraničná politika je iba taká silná, akú dôveru má vláda u svojich občanov. Táto vláda sa rozhodla preniesť vnútropolitický chaos aj do zahraničnej politiky. Naopak, strana Hlas – SD chce občanov na zahraničnej politike spájať a nie rozdeľovať. A to bez akýchkoľvek kompromisov s našim členstvom v EÚ alebo NATO. Peter Pellegrini pritom už v minulosti ukázal, že je rešpektovaný politik po celom svete a nepotrebuje sa chváliť svojimi kontaktami v Bruseli alebo vo Washingtone. Za tie dva roky svojej vlády ich mal oveľa viac ako Matovičova a Hegerova vláda za tri roky.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Politik strany Hlas reaguje: Zmätený Heger je medzi „velikánmi“! Bludy je treba neustále vyvracať