eReport.sk
Milan Ftáčnik,
Milan Ftáčnik, Foto: tasr

Politici sa lúčia s Milanom Ftáčnikom: Málokto zanechal takú stopu ako on!

Dnes Slovensko hneď zrána zasiahla smutná správa. Vo veku 64 rokov zomrel bývalý minister školstva a exprimátor Bratislavy Milan Ftáčnik.  Poslanci Národnej rady SR si v piatok minútou ticha pripomenuli a uctili jeho pamiatku.

Ftáčnik počas svojej profesionálnej kariéry pôsobil ako výkonný koordinátor projektu Culture 2000 Virtual Heart of Central Europe. Naposledy zastával pozíciu predsedu Slovenskej informatickej spoločnosti. Bol členom Rady vlády SR pre digitalizáciu verejnej správy a jednotný digitálny trh a tiež poradcom ministra školstva SR pre prípravu Národného programu rozvoja výchovy a vzdelávania. Bol ženatý. S manželkou Zlaticou mali tri deti. Reakcie na seba nenechali dlho čakať a politici začali rodine priať úprimnú sústrasť.

Branislav Gröhling poďakoval za prácu Milana Ftáčnika v školstve aj v politike. Rodine a blízkym zosnulého exministra školstva a bývalého primátora Bratislavy vyjadril úprimnú sústrasť.
„Od roku 1989 mal rezort školstva mnoho ministrov, no málokto z nich v ňom zanechal takú stopu ako Milan Ftáčnik. Táto smutná správa prišla, žiaľ, príliš skoro,” uviedol minister školstva na svojom profile na sociálnej sieti. Poznamenal, že s Ftáčnikom sa spoznali pri diskusiách k dokumentu Učiace sa Slovensko. „Poznal som ho tiež ako člena Správnej rady Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, kde som si ho veľmi vážil za jeho seriózny a rozumný prístup,” poznamenal.

Branislav Gröhling.

Zdroj: tasr

Boris Kollár poslal kondolenčný list rodine zosnulého bývalého ministra školstva a exprimátora Bratislavy Milana Ftáčnika. „Vyjadrujem úprimnú sústrasť najbližšej rodine a blízkym. Táto správa ma ľudsky zasiahla a úprimne ma to mrzí. V týchto ťažkých chvíľach som v myšlienkach so smútiacou rodinou a prajem im veľa síl,” napísal v liste.

Predseda hnutia Sme rodina a predseda parlamentu Boris Kollár.

Zdroj: tasr

Článok pokračujte na druhej strane >>

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport