eReport.sk
Milan Ftáčnik, foto: tasr

SMUTNÁ SPRÁVA Zomrel exprimátor Bratislavy Milan Ftáčnik

AKTUALIZOVANÉ Ťažká rana! Dlhoročný politik a bývalý poslanec Milan Ftáčnik (†64) zomrel. Úprimnú sústrasť vyjadrili už aj exkolegovia z politiky.

Ftáčnik pôsobil ako poslanec v roku 1990, pracoval ako pedagóg, no je známy najmä ako primátor Bratislavy. Tento post obsadil v roku 2010. Verejnosť šokovala správa, že známa tvár slovenskej politiky už nežije. Potvrdil to na sociálnej sieti smerák Juraj Blanár.

Zdroj: FB/JB

“Dozvedel som sa smutnú správu, že navždy odišiel môj priateľ Milan Ftáčnik. Bývalý minister, poslanec, primátor hlavného mesta, ale predovšetkým skvelý a múdry človek, ktorý pre Slovensko urobil veľa. Ďakujeme ti Milan, odpočívaj v pokoji!,” napísal Blanár. Správu budeme aktualizovať.

Úprimnú sústrasť vyjadril aj bývalý komunálny politik a v súčasnosti poslanec za Sme rodina Martin Borguľa. “Je to obrovský šok. Opustil nás čestný človek, priateľ, politik…. Milan, odpočívaj v pokoji! Nech tvoja duša nájde pokoj a kľud,” napísal politik.

Zdroj: FB/MB

Ftáčnik stál na čele aj ministerstva školstva, a to od roku 1998 do roku 2002. “So zármutkom sme prijali správu, že zomrel Milan Ftáčnik. Politik, ale aj vysokoškolský pedagóg a minister školstva v rokoch 1998 – 2002. Jeho rodine a všetkým blízkym vyjadrujeme úprimnú sústrasť,” napísal rezort na svojom oficiálnom profile na sociálnej sieti.

Ftáčnik sa ešte v roku 2017 snažil obsadiť post bratislavského župana. Táto snaha mu nevyšla. Jeho kandidatúru podporil Smer – SD.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport