eReport.sk
Vozidlo, ktoré zlodej ukradol taxikárovi v Bratislave.
Vozidlo, ktoré zlodej ukradol taxikárovi v Bratislave. Foto: fb/polícia

Polícia o kurióznej krádeži: Ako z videohry! Ukradol taxík a vozil sa, kým ho nezadržali

Vo štvrtok (30. 12.) neznámy páchateľ odcudzil v Bratislave neuzamknuté vozidlo taxislužby. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Policajti začali po vozidle pátrať, pričom v okolí Patrónky, konkrétne na križovatke ulíc Brnianska a Mlynská Dolina, spozorovali muža snažiaceho sa zastaviť iné vozidlo. “Policajti v blízkosti tohto muža, ktorý javil známky požitia omamných a psychotropných látok alebo alkoholu, spozorovali aj vozidlo s označením taxislužby zodpovedajúce popisu,” poznamenal Szeiff.

Zlodej sa správal rozrušene, obmedzili ho na slobode

Na mieste polícia zistila, že ide o odcudzené vozidlo taxislužby, ktoré bolo zaparkované na nespevnenej ploche na trávniku.  “Na mieste sa nachádzal aj svedok udalosti, ktorý uviedol že vodič, 30-ročný muž, ktorý chcel zastaviť iné vozidlo, od neho požadoval mobilný telefón na účel privolania odťahovej služby,” priblížil hovorca bratislavskej krajskej polície. Pri komunikácii sa 30-ročný muž na mieste správal rozrušene a chcel z miesta odísť. “Policajti ho na mieste obmedzili na osobnej slobode a podrobili dychovej skúške,” uviedol Szeiff s tým, že tá skončila s výsledkom 0,85 miligramu na liter alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 1,77 promile. Zároveň zistili, že muž má súdom uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá.  

Mladý muž čelí dvom trestným činom

Policajti ho eskortovali na príslušné policajné oddelenie. “Poverený príslušník Odboru železničnej polície v Bratislave začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže v súbehu s trestným činom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,” dodal policajný hovorca.

Zdroj: fb/polícia

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polícia o kurióznej krádeži: Ako z videohry! Ukradol taxík a vozil sa, kým ho nezadržali

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti