eReport.sk
V hlavnej úlohe kajúcnici
Na kombosnímke zľava Ľudovít Makó a Boris Beňa v časoch, keď zastávali vysoké funkcie v štáte. Foto: tasr

Pokračoval čiastkový proces z kauzy Judáš. Jozef R. mal vziať úplatky. Poprel to ten, ktorý mu ich mal dať

  V hlavnej úlohe kajúcnici. Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, pokračoval v pondelok proces s bývalým riaditeľom úradu zvláštnych policajných činností Jozefom R., ktorého zadržali v rámci policajnej akcie Judáš začiatkom decembra 2020. V kauze, ktorá sa na súde začala pojednávať pred rokom, vypovedali ďalší svedkovia.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Byť kajúcnikom sa oplatí
  2. Láska k vlasti je dôležitá
  3. Je naozaj apolitický?
  4. Budú sa kompetentní zodpovedať?

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) ho žaluje za činnosť pre zločineckú skupinu sýkorovcov, ktorej mal za peniaze vynášať informácie z prostredia polície a dva skutky zločinu prijímania úplatku. Do nich mali byť zapojení aj ďalší policajní funkcionári.

Ako vždy?

Bývalý šéf policajných odposluchov, známy pod prezývkou Dodo, tvrdí, že je nevinný. Podľa neho je obžaloba nedôvodná a postavená iba na výpovediach kajúcnikov. Údajne nikdy nikomu žiadne utajované skutočnosti neprezrádzal a neprevzal ani žiadne peniaze.

Na lavicu svedkov sa v pondelok posadil aj bývalý šéf Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó, ktorý však nemal bližšie informácie o skutkoch Jozefa R., z ktorých ho viní obžaloba.

Lališ poprel, že platil

Z údajnej činnosti pre zločineckú skupinu ho na predchádzajúcich pojednávaniach usvedčoval odsúdený člen gangu sýkorovcov, Martin Bihári. Vraj vynášal informácie z policajného prostredia a dostal za to zaplatené.

Peniaze mal preberať od hlavy gangu, odsúdeného Róberta Lališa, ktorý to však vo výpovedi pred ŠTS poprel.

V hlavnej úlohe kajúcnici

V procese s Jozefom R. už vypovedali aj vplyvní expolicajti, ďalší kajúcnici a to bývalý funkcionár Národnej kriminálnej agentúry Bernard S. a niekdajší námestník SIS Borisa Beňa.

Podľa prokurátora ÚŠP sa výška úplatkov v jednom skutku mala pohybovať okolo 16.000 a v druhom 17.000 eur. V prípade uznania viny Jozefovi R. hrozí väzenie od piatich do 12 rokov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pokračoval čiastkový proces z kauzy Judáš. Jozef R. mal vziať úplatky. Poprel to ten, ktorý mu ich mal dať

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti