eReport.sk
Na snímke predseda poslaneckého klubu a poslanec NRSR za OĽaNO Michal Šipoš.
Michal Šipoš. Foto: tasr

Podporia poslanci OĽANO zákon o zohľadňovaní očkovania? Šipoš: Zodpovední budú hlasovať za!

Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš zatiaľ neeviduje od kolegov z klubu pripomienky či prípadný záujem nepodporiť novelu zákona, ktorá hovorí o zohľadňovaní očkovania pri jednotlivých opatreniach, napríklad pri vstupe do prevádzok. Šipoš si nemyslí, že líder hnutia a minister financií Igor Matovič bude pri tomto návrhu “brojiť” proti ministrovi zdravotníctva Vladimírovi Lengvarskému (nominant OĽANO). 

“Budeme mať poslanecký klub, budeme sa o tom rozprávať. Osobne neevidujem takéto názory, že by s tým poslanci neboli spokojní. Všetci, ktorí sú zodpovední a uvedomujú si, aká je situácia, tak budú hlasovať za,” povedal Šipoš novinárom pred štvrtkovým zasadnutím klubu hnutia. “Všetci si dobre uvedomujeme, že ak príde v septembri tretia vlna, bude intenzívna, musíme byť na to pripravení a tento zákon je rámcový, ktorý pomôže, aby sme nemuseli zavárať reštaurácie, zatvárať ekonomiku,” doplnil.

Návrh by mal prihliadať na digitálny COVID preukaz

Vládny návrh novely zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia predpokladá, že Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR by mal pri tvorbe protipandemických opatrení prihliadať na digitálny COVID preukaz. Ten má informovať, či osoba bola zaočkovaná proti ochoreniu COVID-19, negatívne testovaná alebo ochorenie prekonala. O návrhu má NR SR rokovať na mimoriadnej schôdzi, ktorá sa začína v piatok (23. 7.). Poslanci by mali o ňom rokovať v skrátenom legislatívnom konaní.

Budú riešiť aj “neposlušného” Čepčeka

Poslanci by mali na zasadnutí klubu OĽANO riešiť aj poslanca Martina Čepčeka, ktorý má pozastavené členstvo v klube. “Na dnešný klub ešte nie je pozvaný, stále platí dištanc,” povedal Šipoš novinárom. Dodal, že ak stihnú, budú vo štvrtok na klube riešiť aj jeho. Ak nie, počas schôdze by sa mali zísť a pozvať na klub aj jeho.

Čepček vyhlásil, že opakovane žiadal dôvody vylúčenia a aj písomné podmienky, za ktorých sa môže do klubu vrátiť. “Niekoľkokrát som sa preto stretol s predsedom klubu, no do dnešného dňa som nič písomne nedostal,” skonštatoval. Nevidí dôvod na vylúčenie, pretože podľa svojich slov nič neporušil. Kritizuje, že členstvo mal mať pozastavené od februára len na tri mesiace, ktoré už uplynuli v máji.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport