eReport.sk
Andrej Stančík poskytuje rozhovor v Bruseli.
Andrej Stančík poskytuje rozhovor v Bruseli. Zdroj: reprofoto: fb/andrejstancik95

Podľa Stančíka sa Slovensko zaľúbilo do Ukrajiny: Je to manželstvo z lásky a rozumu!

Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Andrej Stančík (OĽANO) vníma vzťahy medzi Slovenskom a Ukrajinou naozaj ružovou optikou. Všetkým bolo doteraz zrejmé, že politický mladík je jasným zástancom príklonu Slovenska na stranu Ukrajiny a proti Rusku. Je taktiež známym podporovateľom dodávok zbraní a zbraňových systémov k nášmu východnému susedovi. Podporuje taktiež starostlivosť u utečencov z Ukrajiny, na ktorú vláda v čase krízy vynakladá nemalý obnos štátnych peňazí. Málokto z nás však pravdepodobne tušil, že až kam sme podľa Stančíka v našich vzťahoch s Ukrajinou zašli.

Podľa Stančíka…

„Som rád, že slovenská diplomacia aj v roku 2022 dokázala, že vieme kam patríme, na akých hodnotách stojí naša zahraničná a európska politika a kto sú naši partneri. Hneď v prvý deň ruskej invázie na Ukrajinu sme potvrdili, že stojíme na správnej strane dejín,“ uviedol Stančík na sociálnej sieti.

„Zaradili sme sa medzi krajiny, ktoré Ukrajine pomáhajú najviac“

Solidarita s našim susedom, ktorý musí čeliť agresii zo strany Ruska, samozrejme určite je v poriadku a z hľadiska medzinárodného práva nám taktiež vyplýva povinnosť a pomáhanie utečencom. Je však rovnako múdre myslieť aj na to, že Slovensko taktiež potrebuje byť bezpečnostne a ekonomicky zabezpečené. Politici by nemali prehnane podliehať emóciám a mali by do svojich rozhodnutí ohľadom citlivých otázok vkladať patričné rácio. Pri pohľade na Stančíkové slová o láske medzi Slovenskom a Ukrajinou však nie je zrejmé, či sa ešte rozprávame v rovine politického priateľstva, alebo v rovine, ktorá pôsobí omnoho radikálnejšie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovensko, vlajka, tvár a oči.
  2. Hamran sa zastáva Čurillu
  3. O mieri zas ani slovo
  4. OĽANO prichádza s návrhom

„Zaradili sme sa medzi krajiny, ktoré Ukrajine pomáhajú najviac. Nielen preto, že Ukrajina je náš sused a vojna sa nás týka. Ide aj o to, že Ukrajina bojuje za celý demokratický svet, spoločné hodnoty a slobodu. Naša podpora Ukrajiny ale nie je len manželstvom z lásky, je aj z rozumu. Ak by Rusko zvíťazilo, ekonomické a bezpečnostné dopady na Slovensko by boli katastrofálne,“ dodal Stančík. Toho pravdepodobne nečaká jednoduchý rok, keďže ho koncom roka 2022 podpredsedami Smeru-SD Erikom Kaliňákom a Ľubošom Blahu obvinený z rodinkárstva a politickej korupcie. No a prvé informácie naznačujú, že bude mať čo vysvetľovať. Možno len verejnosti, ale možno aj orgánom činným v trestnom konaní.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podľa Stančíka sa Slovensko zaľúbilo do Ukrajiny: Je to manželstvo z lásky a rozumu!

Odoberať
Upozorniť na
23 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti