eReport.sk
Fico zatiaľ prezidentke mená ministrov nedoručil
Prezidentka Zuzana Čaputová Foto: tasr

Podanie prezidentky Čaputovej k novele Trestného zákona je už na Ústavnom súde! Hra o čas sa rozbehla


To, čo prezidentka Zuzana Čaputová avizovala, teda že čo najskôr pošle na posúdenie Ústavnému súdu SR schválenú novelu Trestného zákona, aj veci okolo nej, sa dnes stalo skutočnosťou. Ústavný súd potvrdil, že prijal prezidentkino podanie, a tak sa teda ústavní sudcovia môžu ním začať zaoberať.

Napadnutý proces prijatia aj obsah novely

Návrh prezidentky SR Zuzany Čaputovej na posúdenie ústavnosti novely Trestného zákona bol na Ústavný súd (ÚS) SR doručený v pondelok 19. februára večer. TASR to potvrdila hovorkyňa ÚS Martina Ferencová. ÚS dostal návrh prostredníctvom eschránky. „Po nevyhnutnej administrácii bude zverejnený na webovom sídle Ústavného súdu,“ uviedla hovorkyňa. Hlava štátu navrhla aj pozastavenie účinnosti zákona, kým súd o jej návrhu nerozhodne.

Prezidentka v podaní napáda proces prijímania zákona v skrátenom legislatívnom konaní aj jeho obsah.

Martin Strižinec, hovorca prezidentky Zuzany Čaputovej

„Prezidentka v podaní napáda proces prijímania zákona v skrátenom legislatívnom konaní aj jeho obsah. Okrem iného kritizuje porušenie pozitívneho záväzku štátu efektívne postihovať trestnú činnosť a chrániť práva občanov poškodených trestnou činnosťou,“ informoval v pondelok hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Aj o Kubinovi..
  2. Očakávaná reakcia
  3. Demokratická cenzúra
  4. Juraj Hrabko

Čaputová je presvedčená, že kombinácia zásadného zníženia trestných sadzieb, zvýšenia hraníc škody, zmien v ukladaní podmienečných trestov odňatia slobody a zmien v oblasti premlčania je rezignovaním štátu na ochranu bezpečnosti svojich občanov, ochranu ich základných práv a slobôd, ako aj na pozitívny záväzok štátu efektívne vymáhať spravodlivosť, a znamená silný odklon od ochrany princípov právneho štátu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podanie prezidentky Čaputovej k novele Trestného zákona je už na Ústavnom súde! Hra o čas sa rozbehla

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne