eReport.sk
Dušan Kováčik, foto: tasr

Podali obžalobu na Kováčika: Na krku má viacero vážnych obvinení

AKTUALIZOVANÉ – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v utorok na Špecializovaný trestný súd v Pezinku obžalobu na bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a ďalších trestných činov. Informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan. Dušana Kováčika zadržali a obvinili 22. októbra minulého roku a stále je väzobne stíhaný.

Dušana Kováčika zadržali a obvinili 22. októbra minulého roku a stále je väzobne stíhaný. „Prokurátor ÚŠP podal dnes obžalobu na obvineného Dušana K., a to zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zločinu prijímania úplatku a pokračovacieho zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa v jednočinnom súbehu s prečinom ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti,” dodal Skladan.

Tento týždeň plynula prokurátorovi ÚŠP zákonná lehota na podanie návrhu na predĺženie väzby Dušanovi Kováčikovi. Keďže je aktuálne podaná už obžaloba na súde, bude sudkyňa v zákonnej lehote rozhodovať o súdnej väzbe. Dušan Kováčik od októbra nepožiadal o prepustenie z väzby.

Poberá 30% zo svojho platu

Dušan Kováčik sa vzdal funkcie špeciálneho prokurátora krátko po obvinení. Má aktuálne stále dočasne pozastavený výkon funkcie prokurátora a je služobne zaradený na trestnom odbore GP SR. Zo zákona poberá 30 percent platu. Druhý aprílový týždeň Skladan informoval, že generálny prokurátor SR Maroš Žilinka nezistil dôvody na zrušenie obvinenia Dušana K. Nevyhovel tak návrhu obvineného.

Dušan Kováčik sa domáhal zrušenia uznesenia vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru o vznesení obvinenia z 22. októbra 2020 v spojení s uznesením prokurátora ÚŠP o zamietnutí sťažnosti z 21. januára 2021.

Koncom marca Dušana Kováčika obvinili v novej trestnej veci, a to z prijímania úplatku. Dušan Kováčik mal prijať úplatok vo výške 50 000 eur od podnikateľa Petra K. Úplatok sa týka trestnej veci bývalého riaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Jozefa R. Polícia ho zadržala pri minuloročnej akcii Judáš. Čelí obvineniu z toho, že vynášal informácie o odposluchoch skupine sýkorovcov. V prospech gangu mal pracovať minimálne v rokoch 2000 až 2011.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport