eReport.sk
Haiti, foto: tasr

Počet obetí zemetrasenia na Haiti stúpol na 2 207, zranených je vyše 12 200 ľudí

Na 2 207 sa zvýšil počet obetí zemetrasenia s magnitúdou 7,2, ktoré 14. augusta zasiahlo ostrovný štát Haiti. Ďalších 344 ľudí je stále nezvestných, informovala v nedeľu agentúra AP s odvolaním sa na najnovšie údaje miestnej civilnej ochrany.

V dôsledku zemetrasenia utrpelo tiež zranenia 12.268 ľudí a zničených bolo takmer 53 000 domov. Na Haiti otvorila v sobotu poľnú nemocnicu americká evanjelická organizácia Samaritan‘s Purse, ktorá poskytuje pomoc ľuďom v núdzi. Pôsobenie humanitárnych organizácií je však spojené s bezpečnostnými rizikami. Viackrát sa už stalo, že zločinecké gangy sa zmocnili nákladných áut s pomocou alebo pri distribúcii potravín došlo k potýčkam medzi zúfalými Haiťanmi, píše AP.

Vo vážne postihnutom meste Les Cayes sa v nedeľu konala na bohoslužba pod holým nebom, pretože zemetrasenie vážne poškodilo tamojšie svätostánky. Haiti sa doteraz celkom nespamätalo z pustošivého zemetrasenia z roku 2010, ktoré vyžiadalo vyše 220 000 obetí na životoch. Situáciu v krajine navyše zhoršuje hlboká politická kríza, ktorá sa ešte zintenzívnila začiatkom júla po atentáte na haitského prezidenta Jovenela Moiseho.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Počet obetí zemetrasenia na Haiti stúpol na 2 207, zranených je vyše 12 200 ľudí

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti