eReport.sk
Cestári hlásia: Počasie uzatvára cesty
Cestári hlásia: Počasie uzatvára cesty Foto:TASR

Vodiči: Pozor na cestách!

Počasie komplikuje situáciu na cestách. Silný dážď, respektíve snehové prehánky obmedzujú v stredu ráno dohľadnosť do 100 metrov v lokalitách Sedlo Besník, Heľpa, Svinia, Budimír, Petrovany a Prešov. Slovenská správa ciest (SSC) o tom informuje na svojom webe zjazdnost.sk.

Vodičov tiež upozorňuje, že horský priechod Dobšiná je pre padajúce stromy uzatvorený pre všetky motorové vozidlá. Pre vozidlá nad desať metrov dĺžky sú uzatvorené horské priechody Donovaly, Vernár, Šturec a Príslop. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Miestny obyvateľ odhrabáva sneh z príjazdovej cesty v meste Urbandale, americkom štáte Iowa vo štvrtok 22. decembra 2022.
  2. SHMÚ varuje pred poľadovicou
  3. Situácia je alarmujúca

Pre vozidlá nad 3,5 tony je uzatvorená cesta I/67 Dedinky – Ostrá Skala. „Cesta II/533 Gemerská Poloma – Súľová, horský priechod Súľová až po Hnilec sú uzavreté z dôvodu padajúcich stromov, pre všetky motorové vozidlá v oboch smeroch,“ pripomína SSC.

Podľa SSC sú zjazdné všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR. Povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na úseku diaľnice R3 Trstená – Tvrdošín je miestami kašovitý sneh do jedného centimetra.

Rovnako zjazdné s prevažne mokrým povrchom sú aj cesty I., II. a III. triedy. V Žilinskom, Banskobystrickom, Prešovskom a v Košickom kraji sa na cestách nachádza čerstvý, kašovitý alebo utlačený sneh od jedného do troch centimetrov, miestami do piatich centimetrov. Na úseku cesty II/578 Skalka – Kremnica je čerstvý sneh do desiatich centimetrov.

Prevažne zjazdné sú tiež horské priechody, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu od jedného do piatich centimetrov. Viaceré horské priechody majú povrch vozovky mokrý.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vodiči: Pozor na cestách!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti