eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Plavidlo Ocean Viking zachránilo zo Stredozemného mora takmer 90 migrantov

Posádka plavidla Ocean Viking, patriaceho humanitárnej mimovládnej organizácii SOS Mediterranée, vytiahla v nedeľu z vôd Stredozemného mora 67 migrantov, informovala agentúra DPA.

Loď Ocean Viking zachránila v nedeľu 67 osôb z preplnenej drevenej lode, na ktorej sa nachádzalo 20 neplnoletých osôb bez sprievodu, štyri ženy a jedno dieťa.

V noci na nedeľu posádka humanitárnej lode zachránila tiež 21 migrantov, medzi ktorými boli aj štyri neplnoleté osoby bez sprievodu. Na palubu lode Ocean Viking sa v súčasnosti nachádza až 132 zachránených migrantov, uvádza sa v príspevku organizácie SOS Mediterranée na sociálnej sieti Twitter.

Ocean Viking v posledných dňoch krúži vo vodách Stredozemného mora a zachraňuje migrantov, ktorí sa snažia more preplaviť často v malých preplnených plavidlách a dostať sa tak zo severnej Afriky do Európy.

Agentúra OSN pre utečencov v Líbyi v sobotu uviedla, že v blízkosti pobrežia Líbye pobrežná hliadka vytiahla 120 migrantov, ktorých odviedli späť do Líbye. Okrem toho v sobotu pri pobreží Tuniska hlásili potopenú loď s migrantmi, tento incident si vyžiadal až 43 obetí.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport