eReport.sk
Plač ako za Stalinom
Zuzana Čaputová. Foto: yt/ct24

VIDEO Chmelár: Plač za Čaputovou pripomína totalitu a kult osobnosti. V úrade zlyhala, nebola tu pre Slovákov!


Plač ako za Stalinom. Tak vidí správanie sa nášho maisntreamu, politikov bývalej vládnej garnitúry, jej materskej strany PS a mimovládok za Zuzanou Čaputovou, historik, publicista a politický komentátor Eduard Chmelár. Pre niekoho to môže znieť pritvrdo, ale pravdou je, že nám chýba už len dať vyhlásiť štátny smútok. Za živú osobu, ktorá ešte rok bude ďalej v prezidentskom úrade. Dospelú a svojprávnu, o ktorej päť rokov dozadu len málokto vedel. Teraz však, podobne, ako keď voľby vyhrá Smer, „slnko nad krajinou zapadne.“ A demokracia skončí.“

Plač ako za Stalinom

„Zuzana Čaputová neumiera. Kvíliť, že bez nej nám zhasla nádej (ako to robia redaktori Denníka N, ale aj iní fanatickí ctitelia tejto dámy) alebo dávať jej anjelské krídla a svätožiaru (ako to urobila jedna sarkastická stránka, ktorá náhle stratila zmysel pre humor) sú prejavy, ktoré sú vlastné skôr psychotickej diktatúre ako demokracii.

Naposledy sa takto bedákalo pred 70 rokmi za Stalinom a je mrazivé, že boľševickí novinári to robili navlas rovnakým slovníkom ako tí dnešní. Ibaže vtedy bol pre nich Stalin „nádej sveta“ a dnes Čaputová iba „nádej Slovenska“.

Kto však nepochopí, že demokraciu, slušnosť, právny štát, čokoľvek nezachráni jeden človek, ten nemení spoločnosť, ale iba buduje totalitný kult osobnosti,“ napísal Chmelár na sociálnej sieti.

Nebola tu pre Slovákov

Publicista a historik rozobral pani magisterku a jej „kraľovanie“ tak na sociálnej sieti, ako i vo videu. Pripomenul, že sa Slovákov nezastala pri šialenom Matovičovom testovaní, hoci ako vrchnej veliteľke OZ SR jej stačilo slovo. Kompetencie mala priamo z Ústavy.

Občanom sa obrátila chrbtom aj pri podpise DCA. Zmluvy „veľmi výhodnej“ pre Slovensko. Občania s opačným, ako jej názorom, ju nezaujímali ani vtedy, keď sa neunúvala prevziať osobne podpisové referendové hárky.

„Taká hlava štátu sa nemôže tváriť, že k súčasnému marazmu ničím neprispela,“ hovorí Chmelár. A dodáva, že ani s tou „slušnosťou“ to nebolo až také „horúce.“

„Neurobila vôbec nič, slušnosť používala len ako pokryteckú taktiku na zlepšenie vlastného imidžu, ale inak sa obklopovala hulvátmi, nikdy ich nenapomenula, nikdy sa neohradila voči ich vulgárnym prejavom a útokom voči oponentom a kritizovala v tomto smere len opozíciu, čiže nedokázala alebo nebola ochotná zmeniť ani tých, na ktorých mala vplyv.“

Tá, čo sa nekritizuje

„Námietky provládnych politikov a novinárov, že teraz by sa už na Zuzanu Čaputovú nemalo „útočiť“ (rozumej kritizovať ju) považujem za nemiestne až nehorázne.

Táto pani sa nevzdala funkcie, bude ju vykonávať ešte rok štedro platená z našich daní. Máme právo a v demokracii aj povinnosť vyžadovať od nej kvalitný politický výkon.

Ak chce oddychovať, mala sa vzdať mandátu hneď. Keďže tak neurobila, je výsostným právom opozície a povinnosťou kritických médií kontrolovať uplatňovanie jej moci.

Zvlášť si dajme pozor na to, aby v nadchádzajúcom období (teraz už neviazaná ničím) nevstupovala do predvolebnej kampane proti opozícii a aby neohrozila parlamentnú demokraciu svojvoľným výberom budúceho premiéra. Tá ešte môže narobiť škôd až až,“ uzavrel Chmelár.

Zdroj: FB E.Chmelár, yout Drobnohľad E.Chmelár

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Chmelár: Plač za Čaputovou pripomína totalitu a kult osobnosti. V úrade zlyhala, nebola tu pre Slovákov!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: