eReport.sk
Robert Fico/Petr Pavel
zdroj foto: tasr

Petr Pavel reaguje na rozhodnutie českej vlády: Považuje to za správne


Český prezident Petr Pavel rešpektuje rozhodnutie českej vlády prerušiť česko-slovenské medzivládne konzultácie. Dôvodom rozhodnutia rozumie a považuje ho za správne. Podotkol, že nejde o trvalú zmenu, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

,,Rozumiem tomu dôvodu, ktorým sú naozaj výrazné rozdiely najmä v pohľade na hlavné zahraničnopolitické témy, predovšetkým na vojnu na Ukrajine a postoj k Rusku. Nevidím to ako trvalé prerušenie vzťahov. Naopak si myslím, že vzťahy medzi našimi krajinami majú určite hlbšie základy a oveľa širší priestor, než sú len spoločné rokovania vlády,“ povedal Pavel.

Česko odložilo plánované česko-slovenské medzivládne konzultácie

Pripomenul, že vzťahy medzi prezidentmi oboch krajín sú na dobrej úrovni. Český premiér Petr Fiala po stredajšom rokovaní vlády oznámil, že Česko odložilo plánované česko-slovenské medzivládne konzultácie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Juraj Blanár
  2. Spravodlivá bojovníčka
  3. Janka Krescanko Dibáková
  4. Dušan Jarjabek (Smer-SD)

Spoločné zasadnutie vlád

Spoločné zasadnutie vlád, ktoré sa malo uskutočniť na prelome apríla a mája v ČR, nebude. Jedným z dôvodov je aj minulotýždňová schôdzka slovenského ministra zahraničných vecí Juraja Blanára so šéfom ruskej diplomacie Sergejom Lavrovom.

,,Nepovažujeme za vhodné, aby sme uskutočnili v budúcich týždňoch či mesiacoch medzivládne konzultácie s vládou Slovenskej republiky tak, ako sme o nich uvažovali a ako sme sa na nich dohodli,“ oznámil Fiala s tým, že spolupráca medzi oboma krajinami sa nekončí.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Petr Pavel reaguje na rozhodnutie českej vlády: Považuje to za správne

Odoberať
Upozorniť na
26 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: