eReport.sk
Pellegrini, Hlas, expremiér
Predsedníctvo strany Hlasu-SD súhlasí s tým, aby Peter Pellegrini kandidoval na slovenského prezidenta. Foto: FB / Peter Pellegrini.

Peter Pellegrini prezidentom? Svoju kandidatúru chce verejnosti oznámiť po Novom roku


Mená niektorých kandidátov na nového slovenského prezidenta sú už známe. Či k nim ešte nejaký pribudne sa zatiaľ nevie, hoci o jednom si už čvirikajú aj vrabce na streche. Má ním byť predseda parlamentu a šéf strany Hlas-SD Peter Pellegrini. O ňom sa síce hovorí už dlhší čas, on sám to ale ešte nepotvrdil. Kedy sa tak stane? Vraj až po Novom roku.

Hlas-SD sa s nikým spájať nebude

Predseda parlamentu a koaličného Hlasu-SD Peter Pellegrini oznámi definitívne rozhodnutie o svojej kandidatúre za prezidenta po Novom roku. Termín volieb podľa neho stále nie je ustálený. Mohol by byť na prelome marca a apríla. Deklaroval, že voľby vypíše tak, aby nebola volebná účasť v prvom ani druhom kole ovplyvnená napríklad termínom prázdnin v jednotlivých krajoch. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike. „Ešte som sa definitívne nerozhodol,“ povedal Pellegrini o svojej prezidentskej kandidatúre. Ak by šiel kandidovať, chcel by byť nominantom strany Hlas-SD, potom bude hľadať ďalšiu podporu.

Ešte som sa definitívne nerozhodol.

Peter Pellegrini, predseda parlamentu a kandidát na slovenského prezidenta

Pellegrini zároveň poďakoval za slová o podpore predsedovi vlády a Smeru-SD Robertovi Ficovi. Chce sa uchádzať aj o dôveru SNS, akékoľvek rozhodnutie však bude rešpektovať. O budúcnosť Hlasu-SD sa Pellegrini nebojí. Strana sa podľa neho neplánuje s nikým spájať ani sa vrátiť do Smeru. V rámci avizovaných zmien v trestných kódexoch Pellegrini neeviduje, že by malo prísť k zmene postavenia alebo fungovania Špecializovaného trestného súdu. Prípadné vypustenie špeciálnej prokuratúry mu neprekáža.

Žiadny atak na médiá sa nekoná

„Pre mňa nie je žiaden problém, ak sa nájde spôsob, že sa po 30 rokoch v našom právnom systéme Úrad špeciálnej prokuratúry nebude vyskytovať, pretože to nepovažujem za nič dôležité a vážne, pokiaľ generálny prokurátor ako hlavný, ktorý bdie nad spravodlivosťou, bude garantovať, že to zvládnu aj bez tohto orgánu,“ skonštatoval. Aktuálny generálny prokurátor Maroš Žilinka má jeho dôveru. Pellegrini deklaroval, že všetky vyšetrovania budú ďalej pokračovať. „Keď všetko bude v rámci generálnej prokuratúry, tak to môže byť efektívnejšie,“ myslí si predseda parlamentu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Fico a Pellegrini to vidia rovnako
  2. Pellegrini po rokovaniach: bolo by bývalo najhoršie, keby vyhral Šimečka voľby a stal sa predsedom vlády
  3. Socialisti Bulharska varujú kolegov
  4. Patrí to len do rozprávok?
  5. Štát nemôže riadiť Hamran

Paragrafové znenie navrhovaných zmien ešte Pellegrini nevidel. Úpravy v trestnom práve majú podľa neho priblížiť Slovensko k západnej Európe a civilizovaným krajinám. Ocenil, že členovia vlády dopredu konzultovali zmeny aj s príslušným eurokomisárom. Dohoda na úpravách v zákone o ochrane oznamovateľov podľa Pellegriniho ešte nie je. Podporuje podstatu zákona, treba však podľa neho spresniť, pre koho a za akých okolností je ochrana určená. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) má Pellegriniho dôveru a podporu. Šéf parlamentu od januára avizuje v Národnej rade SR novú smernicu pre médiá, ktorá má vzniknúť v spoluprácu s novinármi. Vylúčil však, že by malo ísť o atak na médiá.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Peter Pellegrini prezidentom? Svoju kandidatúru chce verejnosti oznámiť po Novom roku

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: