eReport.sk
V strede Peter Pellegrini FOTO TASR - Martin Baumann

Pellegrinimu k veľkému víťazstvu nad Korčokom už zablahoželali Fiala, Lipavský aj Babiš

Český expremiér Babiš zagratuloval celému Slovensku k zvoleniu Pellegriniho. Slováci si podľa neho vybrali dobre a budú mať hrdého prezidenta, ktorý vždy bude vo svete hájiť ich záujmy a bude stáť za všetkými občanmi.

Českí politickí lídri blahoželajú Petrovi Pellegrinimu k víťazstvu v prezidentských voľbách. Na sociálnych sieťach mu už pogratulovali český premiér Peter Fiala, minister zahraničných vecí Jan Lipavský či aj expremiér Andrej Babiš, informuje TASR.

Veľké víťazstvo

„Verím, že budeme naďalej čo najlepšie rozvíjať výborné a hlboké vzťahy medzi Českou republikou a Slovenskom,“ uviedol okrem gratulácie Fiala na platforme X.

Šéf českej diplomacie Lipavský pripojil k svojmu blahoželaniu aj vieru v to, že Pellegrini bude „vo svojej novej pozícii plne podporovať česko-slovenskú spoluprácu a bude zárukou pevného zakotvenia Slovenska v európskych a transatlantických štruktúrach“.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Skvelá vizitka pre Žilinku
  2. Zuzana Čaputová
  3. voľby

Český expremiér Babiš zagratuloval „celému Slovensku“ k zvoleniu Pellegriniho. „Slováci si vybrali dobre, budú mať hrdého prezidenta, ktorý vždy bude vo svete hájiť ich záujmy a bude stáť za všetkými občanmi,“ napísal na Facebooku. „Verím, že sa Peter zasadí aj o zlepšenie vzťahov medzi ČR a Slovenskom,“ dodal.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrinimu k veľkému víťazstvu nad Korčokom už zablahoželali Fiala, Lipavský aj Babiš

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne