eReport.sk
Petter Pellegrini. Foto: fb/p.pellegrini

Pellegrini to prestrelil, alebo keď politik stratí kontakt s realitou


Bývalý premiér Peter Pellegrini to poriadne prehnal. V diskusnej relácií spravodajskej televízie TA3 verejne požiadal ľudí o finančné príspevky pre svoju stranu Hlas-SD. Tento spôsob vyhlasovania zbierky pre politické subjekty na Slovensku skutočne nie je obvyklý. A už vôbec sa nehodí, aby tak urobil bývalý predseda vlády, ktorý sedel aj na stoličke predsedu parlamentu, či ministra.

„My sme odišli s holým zadkom a na zelenej lúke staviame politickú stranu,“ posťažoval si Peter Pellegrini v diskusii. Zdôraznil, že stranu Smer-SD opustil bez jedného eura a všetky peniaze zostali strane Roberta Fica. Ani to však nie je niečo nezvyčajné. Ak sa členovia politických strán rozhodnú opustiť svoje domovské strany, odchádzajú vždy naprázdno. Ide o osobné rozhodnutie každého jedného z nich a nie je nikoho povinnosťou dotovať ich nové plány.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Boris Kollár a Peter Pellegrin

Čo si naškrabkáme, to máme

Strana Smer-SD, ktorá tiež kedysi vznikala na zelenej lúke, dnes žije z peňazí, ktoré jej každoročne vypláca štát na základe výsledkov volieb. Čím viac ľudí stranu volí, tým väčší príspevok zo štátnej kasy strana dostane. Novovzniknuté strany, a teda ani Hlas-SD, žiadnymi voľbami neprešli a tak nárok na príspevok nemajú. Ich rozpočet väčšinou stojí a padá na príspevkoch a daroch. Inak tomu nie je ani v prípade Pellegriniho strany. „Skladáme sa. Aj z vlastných úspor. Prosíme ľudí aj o tisícový dar aj o 500 eurový dar. Prosíme každého, kto nám môže pomôcť, nech nám pomôže, aspoň môžem takto požiadať o podporu,“ využil televízny priestor šéf Hlasu.

Urobil tak ale v čase, kedy bojujeme s vysokou infláciou a nárastom cien. Mnohé rodiny a domácnosti majú finančné problémy a prognózy ani zďaleka nepredpovedajú zlepšenie. Práve naopak. Mnohí potrebujú finančnú pomoc od štátu. Hrozí zvyšovanie cien energií, či benzínu. „Len ten kto môže. My sa uskromníme. Kto chce a môže,“ dodal expremiér. Zdôraznil, že Hlas-SD žije len z toho, čo vyzbiera. „My nemáme ani na billbordy. Čo si naškrabkáme to máme. Ak si musíme aut požičať, tak si ho požičiame.“

Narážal tak zrejme na informácie, ktoré sa nedávno objavili v médiách. A to, že sa Pellegrini vozí na luxusnom aute, ktoré si strana ťažko môže dovoliť. Zakladateľ Hlasu tvrdí, že auto má požičané od sestry. Už predtým ale musel vysvetľovať, ako si strana môže dovoliť iné auto so šoférom, ktorý ho vozil.

Majiteľ niekoľkých nehnuteľností

Každopádne Peter Pellegrini skutočne nie je politik, ktorý si môže dovoliť verejne prosiť Slovákov o príspevky na fungovanie svojej politickej strany a teda svojich politických ambícií. Podľa majetkového priznania z roku 2020 zverejneného na stránke Národnej rady je vlastníkom viacerých nehnuteľností. Priznania za rok 2021 ešte zverejnené nie sú. Pellegrinimu okrem iného patrí luxusný byt v lukratívnej novovybudovanej štvrti v Bratislave pod bratislavským hradom. Za nehnuteľnosť zaplatil v roku 2018 viac ako 400-tisíc eur. Oficiálne príjmy z výkonu verejnej funkcie za rok 2020 uvádza takmer 50-tisíc eur, či je v priemere mesačný zárobok vo výške okolo 4200 eur. Minimálna mzda Slovákov sa aktuálne pohybuje na úrovni 650 eur v hrubom. Mnohí občania pritom žijú aj z menej.

V strane Hlas-SD je navyše celý zoznam členov, ktorých majetkové pomery sa nerátajú v drobnom. Bývalí členovia vlády, poradcovia a dlhoročný poslanci skutočne nepatria k tým, ktorí by mali prosiť o peniaze občanov tejto krajiny. Každopádne budeme pozorne sledovať, či a na koľko billbordov si Pellegriniho strana pred najbližšími voľbami naškrabká.

Členovia strany Hlas na čele s Petrom Pellegrinim Foto: fb/pp

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini to prestrelil, alebo keď politik stratí kontakt s realitou

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: