eReport.sk
Stretnutie k novele Trestného zákona
Peter Pellegrini. Foto: hlassd

Pellegrini sa pripravuje na prevzatie prezidentského úradu: Prezradil meno nového poradcu pre zahraničné otázky


Poradcom prezidenta Petra Pellegriniho pre zahraničné otázky a medzinárodnú politiku bude diplomat, bývalý generálny tajomník OBSE a exminister zahraničných vecí SR Ján Kubiš. Zvolený prezident SR Pellegrini to uviedol v exkluzívnom rozhovore pre TASR.

Zahranično-politický rozmer práce prezidenta považuje Pellegrini za mimoriadne dôležitý a nechce ho podceniť. V tejto súvislosti pripomenul náročné diplomatické misie Jána Kubiša v službách Organizácie spojených národov (OSN). ,,Som rád, že budem mať pri sebe takéhoto skúseného diplomata a budem sa s ním vedieť poradiť pri príprave na samity a ťažké diskusie,“ konštatoval Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rusko je hrozbou pre Alianciu
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová

Ako riadiť prezidentský palác

Dodal, že buduje tím svojich poradcov a oslovuje ľudí v oblastiach, ktoré považuje za prioritné. Zároveň sa pripravuje na prevzatie prezidentského úradu. ,,Mnohí ľudia tam s odchodom pani prezidentky končia vo svojich pozíciách. Mám vlastnú predstavu o tom, ako manažérsky riadiť prezidentský palác,“ povedal Pellegrini.

Inaugurácia prezidenta SR bude prebiehať za prísnych bezpečnostných opatrení aj vzhľadom na atentát na predsedu vlády SR. Prípravy sú už v plnom prúde.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini sa pripravuje na prevzatie prezidentského úradu: Prezradil meno nového poradcu pre zahraničné otázky

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: