eReport.sk
Pellegriniho Lengvarského koniec neprekvapil
Peter Pellegrini, líder HLAS-u. Foto: tasr

VIDEO Pellegrini pre eReport: Viac vojakov bolo pri tom nezmyselnom špáraní sa ľuďom do nosa! 500 na hranici je málo

Päťsto vojakov na hranici je málo, uviedol pre eReport Peter Pellegrini. „Podľa mňa ich bolo počas uzatvorenia okresov počas pandémie nasadených podstatne viac. A rovnako ich bolo nasadených podstatne viac aj pri tom nezmyselnom špáraní sa ľuďom do nosa. Pretože ako vieme, boli na každom jednom testovacom mieste,“ uviedol líder strany HLAS – sociálna demokracia.

Pellegrini reagoval na dávnejšiu informáciu, ktorú svojho času zverejnilo v súvislosti s migračnou krízou ministerstvo obrany. A to, že do spoločných hliadok s políciou môže byť denne nasadených do 500 profesionálnych vojakov.

Peter Pellegrini aj o migračnej kríze pred kamerou eReportu a pred mikrofónom Dominika Papalu.

Zdroj: youtube/@ereporttv

„500 vojakov je málo. Prepočítavajú nám, že 517 kilometrov hranice bez Dunaja treba chrániť. Ale tie toky a cesty z Maďarska nejako vedú. Keby sa urobili na tých najvypuklejších miestach párkrát záťahy, tak si nemyslím, že by sa migranti pokúšali prekonať našu hranicu. Veľmi dobre by si to rozmysleli,“ dodal Pellegrini.

Ľudia nedostávajú odpoveď a tak sa boja

Dominikovi Papalovi odpovedal aj na otázku, či si myslí, že sme v bezpečí. „Keďže štát nedokáže odpovedať na otázky obyčajného obyvateľa, čo sa ide diať, ako ide polícia reagovať, tak to samozrejme vzbudzuje obavy ľudí aj o bezpečnosť ako takú,“ povedal Pellegrini.

„Ja už od jari vyzývam vládu, aby sa pripravila na leto a na koniec leta, lebo vtedy vždy sa zosilňuje migračná vlna. Tajné služby predsa a medzinárodné organizácie dobre vedia, kedy sa tá masa pohne a ktorým smerom. Vláda neurobila nič,“ dodal líder Hlasu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. M. Š. Eštok a Z. Jaurová v relácii TA3 Duely
  2. Pokračujú v okrúhlych stoloch
  3. Jana Bittó Cigániková (SaS) v štúdiu spravodajskej televízie počas relácie V politike.
  4. Michal Kaliňák (Hlas-SD).

Pellegrini: Policajný prezident len vyplakáva

„Dnes nám policajný prezident nevie odpovedať na otázku, koľko ich je ešte v Maďarsku. Koľko sa ich pohlo zo Srbska, koľko ich na Slovensko mieri alebo nemieri. Veď to sa všetko dá odsledovať a nejaké výmeny informácií medzi krajinami fungovať musia,“ myslí si Pellegrini.

„Policajný prezident na tlačovkách vyplakáva, akí sú politici všetci ´blbí´. Ako nevedia, čo hovoria a ako on nemá ako iným spôsobom krajinu chrániť, lebo nemá políciu, nemá zdroje nemá nič,“ uviedol líder Hlasu. „Ľudia sa pýtajú, či sa majú báť a ja im s čistým svedomím neviem odpovedať, že sa báť nemusia. Lebo máme neschopnú vládu a neschopného policajného prezidenta,“ uzavrel Pellegrini.

Zdroj: ereport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini pre eReport: Viac vojakov bolo pri tom nezmyselnom špáraní sa ľuďom do nosa! 500 na hranici je málo

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php