eReport.sk
Pápež František
Pápež František, foto:tasr/ap

Pápež vyzval veriacich: Vážte si malé veci v živote a preukazujte solidárnosť s chudobnými

Pápež František vyzval v piatok večer veriacich, aby si vážili „malé veci v živote“ a preukazovali solidárnosť s chudobnými. Jeho slová odzneli v homílii počas tzv. polnočnej omše vo vatikánskej Bazilike sv. Petra. Informácie priniesli agentúry DPA a AFP a spravodajský server Vatican News.

Tradičná omša v obmedzenom režime

Omša vo svätej noci sa vzhľadom na koronavírusovú pandémiu začala už o 19.30 h a mala menší rozsah než obvykle. Podľa tlačového strediska Vatikánu bolo v bazilike približne 2000 zástupcov verejnosti a 200 koncelebrujúcich kňazov, biskupov a kardinálov, ktorí v rámci platných opatrení mali na tvárach rúška a dodržiavali sociálny odstup.

Spomenul pastierov z biblického rozprávania o narodení Ježiša

Tí, ktorým sa neporadilo získať vstupenku, sledovali obrady na veľkých obrazovkách pred bazilikou, napísala AFP. Vlani sa na tejto omši zúčastnilo len okolo 200 ľudí, prevažne zamestnancov Vatikánu. Pápež sa vo vianočnej homílii zameral na tajomstvo malosti, ktorú si Boh volí, keď prichádza ako dieťa a je blízky každému človeku. Spomenul pastierov z biblického rozprávania o narodení Ježiša, ktorí boli „tými najjednoduchšími ľuďmi a stali sa Pánovi najbližšími“.

Bude vás zaujímať:

  1. Predlžovanie agónie Slovákom nepomôže
  2. Ľubos Blaha

„A Ježiš sa rodí tam, blízko pri nich, blízko zabudnutých na periférii. Prichádza tam, kde je dôstojnosť človeka vystavená skúške,“ citoval Františka server Vatican News. Pápež vyzval ľudí, aby si na Vianoce od Ježiša priali milosť malosti a hľadali ju – v každodennom živote, doma, v rodine, škole či práci.

Zdroj: tasr/DPA/AFP


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež vyzval veriacich: Vážte si malé veci v živote a preukazujte solidárnosť s chudobnými

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti