eReport.sk
Pápež František. Foto: tasr

Pápež sa modlil za postihnutých záplavami: Nech Pán prijme zosnulých a uteší ich rodiny

Pápež František v nedeľu uviedol, že sa modlí za ľudí v Nemecku, Belgicku a Holandsku, ktorých v uplynulých dňoch postihli vážne záplavy s viac ako 180 obeťami na životoch. Informovala o tom agentúra DPA.

“Nech Pán prijme zosnulých a uteší ich rodiny. Nech podporí úsilie všetkých, ktorí sa snažia pomôcť tým, ktorí utrpeli vážne škody,” povedal pápež pred stovkami veriacich na vatikánskom Námestí svätého Petra.

Zmienil sa aj o situácii v Juhoafrickej republike

František viedol modlitbu Anjel Pána a požehnal veriacich z okna svojej pracovne v Apoštolskom paláci po prvý raz od operácie hrubého čreva, ktorú podstúpil pred dvoma týždňami. Minulú nedeľu pozdravil veriacich z balkóna Univerzitnej nemocnice Agostina Gemelliho v Ríme, v ktorej sa zotavoval po zákroku.

Pri nedeľňajšom vystúpení 84-ročný František pôsobil veselo, počas 14 minút príhovoru sa však v jednom bode zdalo, že sa mu ťažšie dýcha, uviedla agentúra AP. V príhovore vyjadril tiež svoju blízkosť ľuďom na Kube. Podľa vlastných slov myslí najmä na rodiny, ktoré trpia najviac, a prosí Pána, aby im budovať v pokoji a solidarite spravodlivejšiu spoločnosť. Zmienil sa aj o situácii v Juhoafrickej republike, kde násilnosti v uplynulom týždni ešte zhoršili situáciu ľudí, ktorí už trpia ekonomickými a zdravotnými problémami v dôsledku pandémie, informoval spravodajský portál Vatican News.

Odpadnú stredajšie týždenné generálne audiencie

František nemá okrem príhovoru k veriacim na túto nedeľu naplánované po zvyšok júla žiadne verejné vystúpenia. Už pred operáciou Vatikán oznámil, že počas tohto mesiaca sa nebudú konať stredajšie týždenné generálne audiencie.

Pápež tak bude mať niekoľko ďalších týždňov na zotavenie predtým, než v septembri začne opäť cestovať. V polovici septembra navštívi Maďarsko a Slovensko, následne nakrátko zavíta do škótskeho Glasgowu, kde sa v novembri plánuje zúčastniť na klimatickej konferencii COP 26.

Už v septembri navštívi pápež Slovensko aj Maďarsko

  1. Pápež František
  2. Tomáš Taraba
  3. Pápež František

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport