tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na snímke v pozadí uprostred pápež František sa prihovára počas posledného dňa medzinárodnej mierovej konferencie "Cry for peace", ktorú organizuje Komunita svätého Egídia pred Koloseom v Ríme 25. októbra 2022.
Pápež František. Zdroj: tasr/ap

Pápež prepustil vedenie organizácie Caritas Internationalis. Čo bolo dôvodom?

Pápež František v utorok prepustil vedenie charitatívnej organizácie Caritas Internationalis a za jej dočasného správcu vymenoval Piera Francesca Pinelliho. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Pápež František a vedúci vatikánskeho protokolu Leonardo Sapienza.
  2. Pápež František a bahrajnský kráľ Hamad ibn Ísá al-Chalífa sa rozprávajú 3. novembra 2022 v Sachíre.
  3. Pápež František požehnáva z okna Apoštolského paláca počas nedeľňajšej modlitby Anjel pána na Námestí Sv. Petra vo Vatikáne 30. októbra 2022.
  4. Pápež František.

Externá kontrola predtým zistila problémy s riadením a morálkou v ústredí organizácie. Vatikán však vo vyhlásení zdôraznil, že sa nenašli žiadne dôkazy o zlom hospodárení s financiami, korupcii či sexuálne nevhodnom správaní.

Nešpecifikované

Dodal však, že sa vynorili iné záležitosti, napríklad „skutočne veľké chyby“ v riadení organizácie, „vážne ovplyvňujúce kolektívnu náladu a morálku zamestnancov.“

Prepustený bol doterajší generálny riaditeľ Aloysius John, ktorého do funkcie zvolili v roku 2019 v sporných voľbách, ako aj riadiaci tím.

Dopady

Zmeny nemajú žiadny vplyv na vedenie ktorejkoľvek zo 162 národných rozvojových a humanitárnych organizácií, ktoré tvoria celosvetovú konfederáciu Caritas Internationalis. Jej ústredie je začlenené do Svätej stolice.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež prepustil vedenie organizácie Caritas Internationalis. Čo bolo dôvodom?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku