eReport.sk
Pápež František v Budapešti
Pápež František. Zdroj:wikipedia

Pápež počas bohoslužby v Budapešti: Potrebujeme cirkev, ktorá plynule hovorí jazykom aktívnej lásky

Pápež František v sobotu, v druhý deň návštevy Maďarska, pred predstaviteľmi maďarskej katolíckej cirkvi, humanitárnych organizácií, utečencami a chudobnými zdôraznil význam lásky v cirkvi. S odvolaním sa na server infostart.hu.

Pápež počas bohoslužby v Budapešti

„Potrebujeme cirkev, ktorá plynule hovorí jazykom aktívnej lásky,“ zdôraznil pápež v budapeštianskom Kostole sv. Alžbety na Námestí ruží.

Hlava katolíckej cirkvi vyjadrila poďakovanie maďarskej cirkvi za jej oddanosť aktívnej láske a za „nielen veľkodušné, ale aj nadšené“ prijatie tých, čo utekajú pred vojnou na Ukrajine.

Pomoc chudobných a núdznych

Podľa jeho slov evanjelium sa sústreďuje na chudobných a núdznych. „Ježiš prišiel pre to, aby doniesol chudobným dobrú zvesť. To nás stavia pred vzrušujúcu výzvu, aby sa viera, ktorú vyznávame, nestala zajatcom neživej sekty a nestala sa obeťou akéhosi duchovného egoizmu,“ formuloval pápež.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zelenskyj vyzýva k porážke Putina
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  3. Kontroverzná správa
  4. Zelenskyj poskytol ďalšie podrobnosti

Ako dodal, „nestačí ponúknuť núdznym chlieb, ktorý nasycuje žalúdok, ale treba nasýtiť aj srdce človeka“. Súčasťou stretnutia, na ktoré prišli aj predstavitelia rómskych komunít, bolo i predstavenie činnosti charitatívnych organizácií v Maďarsku, a to nielen katolíckych.

Pápež potom navštívil spoločenstvo gréckokatolíckych veriacich, o ktorých povedal, že pre nich je mimoriadne dôležitá spolupatričnosť ku katolíckej cirkvi. Návšteva Františka v Maďarsku vyvrcholí v nedeľu dopoludnia omšou celebrovanou na Kossuthovom námestí pred budovou parlamentu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež počas bohoslužby v Budapešti: Potrebujeme cirkev, ktorá plynule hovorí jazykom aktívnej lásky

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre