eReport.sk
Pápež František na invalidnom vozíku.
Pápež František na invalidnom vozíku. Foto: tasr/ap

Pápež mexickému kňazovi: Vieš, čo potrebujem na nohu? Trochu tequily

Pápež František nedávno zažartoval, že na chronické bolesti kolena by mu možno zabrala tequila. Vyhlásil to v rozhovore s mexickými kňazmi, ktorý sa odohral minulú stredu počas audiencie vo Vatikáne. Videozáznam pápežovej repliky zverejnený na TikToku sa medzičasom stal virálnym, informovala v pondelok agentúra AFP.

„Vieš, čo potrebujem na nohu? Trochu tequily,“ odpovedal pápež na otázku jedného z mexických kňazov, ktorý sa ho pýtal na zdravotný problém s kolenom, čo pápeža najnovšie núti používať invalidný vozík.

Agentúra AFP poznamenala, že to nebolo prvýkrát, čo František „vypustil“ do sveta hlášku o tequile. Spomenul ju aj v roku 2016 pred cestou do Mexika.

Mexický kňaz pápežovi sľúbil, že keď nabudúce pôjde okolo sv. Marty (rezidencie vo Vatikáne, kde pápež býva), za fľaštičku prinesie.

Agentúra AFP poznamenala, že to nebolo prvýkrát, čo František „vypustil“ do sveta hlášku o tequile. Spomenul ju aj v roku 2016 pred cestou do Mexika, keď na Námestí svätého Petra zaznel z úst jedného z mexických duchovných pokrik: „Čakáme vás!“ Pápež sa vtedy s potmehúdskym úsmevom spýtal: „S tequilou, či bez?“

Má zdravotné problémy, zostáva však v dobrej nálade

V uplynulých týždňoch musel pápež kvôli poranenému väzivu v pravom kolene a chronickej artritíde zrušiť niektoré audiencie a zmeniť aj svoj ďalší program. Napriek svojim zdravotným problémom pápež zostáva v dobrej nálade a nešetrí ani ironickými komentármi o bolestiach pravého kolena, ktorými trpí už mesiace. Spomínaným mexickým kňazom v stredu priznal, že jeho koleno má svoje vrtochy, píše AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nick Ut s fotografiou, ktorá ho preslávila.
  2. Premiér Heger a prezidentka Čaputová si s pápežom rozumeli. Aktuálne sa však jeho vyjadreniam komentovať nechcú.
  3. Viktor Orbán prichádza na stretnutie s pápežom Františkom vo Vatikáne 21. apríla 2022.
  4. Pápež František.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež mexickému kňazovi: Vieš, čo potrebujem na nohu? Trochu tequily

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti