eReport.sk
Pápež František.
Pápež František. Foto: tasr/ap

Pápež František je v nemocnici. Má pľúcnu infekciu, ale covid to nie je

Pápež František je v nemocnici. Vatikán v stredu večer oznámil, že bude niekoľko dní hospitalizovaný v nemocnici v Ríme a budú mu liečiť pľúcnu infekciu. Uviedol to hovorca Vatikánu Matteo Bruni, informuje TASR podľa správy agentúry AP.

Pápež František nemá ochorenie COVID-19. Potrebuje však niekoľkodňovú liečbu, dodal Bruni. Spresnil, že pápež mal v posledných dňoch problémy s dýchaním a do rímskej nemocnice Gemelli išiel na testy a vyšetrenia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pápež František
  2. Pápež František
  3. Silné gesto pápeža!

Zrušil audiencie

„Testy ukázali infekciu dýchacích ciest, ktorá si vyžaduje niekoľko dní odbornej liečby,“ napísal Bruni v oznámení. Covid podľa neho vylúčili.

Pápeža odviezli do rímskej nemocnice v stredu popoludní. František zrušil svoje audiencie na nasledujúce dva dni, aby mohol absolvovať vopred naplánované testy, uviedol vtedy Vatikán. Podrobnosti však neposkytol – ani o tom, ako dlho tam František zostane.

Vyvoláva to otázky, či sa František zúčastní na vatikánskych obradoch počas Veľkonočného týždňa, ktorý sa začína v nedeľu.

Rôzne zdravotné problémy

Pápež František v stredu počas pravidelnej generálnej audiencie vyzeral byť v pomerne dobrej forme, aj keď pri nastupovaní do papamobilu a pri vystupovaní sa mu na tvári objavili grimasy bolesti.

Účel lekárskych testov najprv nebol známy. Františkovi v mladosti odstránili časť pľúc pre infekciu dýchacích ciest, a preto často rozpráva šeptom.

Františkovi v júli 2021 odstránili 33 centimetrov hrubého čreva, v nemocnici strávil desať dní. V interview pre agentúru AP z 24. januára tohto roka František povedal, že divertikulóza (výdutina v črevnej stene) sa vrátila.

Pápeža tiež už vyše roka trápia natiahnuté väzy pravého kolena a malá zlomenina, čo ho často núti použiť invalidný vozík alebo si pomáhať pri chôdzi palicou. Operáciu kolena zatiaľ odmieta podstúpiť, pretože počas operácie hrubého čreva v roku 2021 nereagoval dobre na celkovú anestéziu, napísala agentúra AP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež František je v nemocnici. Má pľúcnu infekciu, ale covid to nie je

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti