eReport.sk
Predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsolová počas mimoriadneho zasadnutia EP v Bruseli v utorok 1. marca
Predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsolová počas mimoriadneho zasadnutia EP v Bruseli v utorok 1. marca 2022. Foto: tasr/ap

Pamiatku Kuciaka a jeho snúbenice si uctila aj šéfka európskeho parlamentu: Budeme za nich bojovať!

Európsky parlament bude pokračovať v boji za lepšiu ochranu novinárov. Uviedla to v utorok predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsolová pri príležitosti piateho výročia vraždy slovenského investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. TASR o tom informuje na základe jej vyjadrenia na sociálnej sieti.  

„Budeme si ich pamätať. Budeme si ich ctiť. Budeme za nich bojovať,“ napísala. Pripomenula, že Európa bola pred piatimi rokmi touto vraždou „pobúrená“.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zuzana Čaputová si uctila pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej položením kvetov a zapálením sviečky pred domom vo Veľkej Mači 21. februára 2022. Tam bola dvojica pred štyrmi rokmi brutálne zavraždená.
  2. premiér Eduard Heger (OĽANO) prichádza do pléna parlamentu
  3. Zuzana Čaputová si uctila pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej položením kvetov a zapálením sviečky pred domom vo Veľkej Mači 21. februára 2022. Tam bola dvojica pred štyrmi rokmi brutálne zavraždená.

„Naprieč týmto kontinentom zdieľame ten istý zmysel pre rozhorčenie, keď novinárov zabíjajú za výkon ich povolania, za to, že sa ozývajú, za odhaľovanie nepríjemnej pravdy,“ uviedla vo videozázname na Twitteri. 

„Zdieľame odhodlanie pre spravodlivosť,“ povedala, pričom v tomto smere nemôže existovať beztrestnosť.

„Boj za pravdu a spravodlivosť je bojom Európy. Bez slobody tlače neexistuje demokracia,“ povedala. EP podľa jej slov bude pokračovať v boji za vytváranie ďalších nástrojov na ochranu novinárov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pamiatku Kuciaka a jeho snúbenice si uctila aj šéfka európskeho parlamentu: Budeme za nich bojovať!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti