eReport.sk
Ilustračná snímka FOTO TASR/AP

Pakistan: Krvavý, samovražedný útok v mešite! Na mieste sú mŕtvi a 90 zranených

Krvavý, samovražedný útok v mešite! Výbuch v mešite v areáli policajného veliteľstva v pakistanskom meste Péšávar si v pondelok vyžiadal dosiaľ neznámy počet obetí a zranených. Zatiaľ sú podľa agentúry AFP potvrdení 17 mŕtvi. Agentúra Reuters píše, že do nemocnice previezli 90 zranených.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Muzeín Mustafa Kader po prvý raz ohlasuje výzvu na modlitbu pred ústrednou mešitou v nemeckom Kolíne nad Rýnom v piatok 14. októbra 2022.
  2. Obrovský tragédia
  3. Dráma začala v nedeľu
  4. Výbuch na letisku v Kábule

Samovražedný atentátnik

Na mieste sa podľa agentúry AP odpálil samovražedný atentátnik v čase popoludňajších modlitieb, takže sa tam nachádzalo v tom čase množstvo ľudí vrátane policajtov.

Ďalší mŕtvi pod troskami

„Časť budovy sa zrútila. Predpokladá sa, že (pod troskami) sa nachádza viacero ľudí,“ cituje agentúra Reuters predstaviteľa polície Sikandara Chána. K útoku sa bezprostredne nikto neprihlásil. Niekoľko podobných útokov v ostatnom čase vykonal pakistanský Taliban, ktorý nie je priamo prepojený s afganským.

Tento útok nebol prvý

Agentúra AFP pripomenula, že vlani v marci vykonal bombový  útok v šiitskej mešite v Péšávare samovražedný atentátnik hlásiaci sa k Islamskému štátu. Zahynulo vtedy 64 ľudí, išlo o najkrvavejší teroristický útok v Pakistane od roku 2018.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pakistan: Krvavý, samovražedný útok v mešite! Na mieste sú mŕtvi a 90 zranených

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti