eReport.sk
Výbuch na letisku v Kábule
Na archívnej snímke letisko v Kábule. Foto: tasr/ap

Výbuch na letisku v Kábule: Vyžiadal si ranených aj obete

Výbuch na letisku v Kábule! Niekoľko ľudí zahynulo a utrpelo zranenia pri výbuchu, ktorý v nedeľu zasiahol vstupnú časť medzinárodného letiska v Kábule. Pre agentúru AFP to povedal hovorca afganského ministerstva vnútra Abdal Náfi Tákor.

Príčina explózie nebola podľa uvedeného zdroja bezprostredne známa. „Pri výbuchu bolo umučených mnoho našich krajanov,“ uviedol Tákor s tým, že incident začali vyšetrovať príslušné orgány. Hnutie Taliban tvrdí, že po jeho návrate k moci z vlaňajšieho augusta sa v Afganistane zlepšila bezpečnosť. Napriek tomu však krajine stále dochádza k mnohým bombovým útokom, pričom k niektorým sa hlási miestna odnož extrémistickej organizácie Islamský štát (IS).

Minulý mesiac prišlo o život najmenej päť čínskych občanov, keď ozbrojenci v centre Kábulu zaútočili na hotel obľúbený medzi čínskymi podnikateľmi. K zodpovednosti za útok sa následne prihlásil IS.

Čína, ktorá s Afganistanom zdieľa 76 kilometrov dlhé štátne hranice, vládu Talibanu oficiálne neuznala. Je však jednou z mála krajín, ktoré tam udržiavajú plnú diplomatickú prítomnosť.

Udržanie stability v Afganistane po desaťročiach vojny je totiž hlavným cieľom Pekingu, ktorý sa snaží zabezpečiť svoje hranice a investície do strategickej infraštruktúry v susednom Pakistane, známej ako tzv. čínsko-pakistanský ekonomický koridor.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Výbuch na letisku v Kábule: Vyžiadal si ranených aj obete

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti