eReport.sk
Na snímke ľudská ruka v masovom hrobe počas 39. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v nedeľu 3. apríla 2022 v ukrajinskom meste Buča.
Na snímke ľudská ruka v masovom hrobe počas 39. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v nedeľu 3. apríla 2022 v ukrajinskom meste Buča. Foto: tasr/ap

Ozvala sa Čína: Obvinila Washington i NATO z vyprovokovania vojny, volá po vyšetrení udalostí v Buči!

Čína v stredu vyhlásila, že správy a fotografie zachytávajúce mŕtvych civilistov v ukrajinskom meste Buča sú „hlboko rozrušujúce“, a vyzvala na vyšetrenie týchto prípadov. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Čao Li-ťien v stredu oznámil, že Čína podporuje všetky iniciatívy a opatrenia, „ktoré prispejú k zmierneniu humanitárnej krízy“ na Ukrajine. Dodal, že Čína je „pripravená pokračovať v spolupráci s medzinárodným spoločenstvom na tom, aby sa zabránilo akémukoľvek ubližovaniu civilistom“.

Zavraždenie civilistov v Buči môže spôsobiť ďalší tlak na Peking, ktorý má prevažne proruský postoj, píše AP. Čína vyzývala na rozhovory o ukončení vojny na Ukrajine, ale odmieta kritizovať Rusko za túto inváziu. Stavia sa aj proti ekonomickým sankciám voči Moskve a obviňuje Washington i NATO z vyprovokovania vojny a podnecovania konfliktu tým, že Ukrajine posielajú zbrane.

Vyjadrenia hovorcu Čao Li-ťiena sú rovnaké ako výroky čínskeho veľvyslanca pri OSN Čang Ťüna z predchádzajúceho dňa – ten vyzval na vyšetrenie spomínaných zločinov a správy a fotografie mŕtvych civilistov v Buči opísal ako „hlboko rozrušujúce“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak zabezpečuje presun spolubojovníkov počas kontroly nástražných pásc v meste Buča pri Kyjeve.
  2. Marián Leško v čase, keď bol poradca prezidentky Zuzany Čaputovej.
  3. minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO)
  4. Lucia Ďuriš Nicholsonová
  5. Pouličný predavač s ochranným rúškom predáva rôzne vrtuľky vo verejnom parku v Pekingu 3. mája 2022.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ozvala sa Čína: Obvinila Washington i NATO z vyprovokovania vojny, volá po vyšetrení udalostí v Buči!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti