eReport.sk
Na snímke eurposlankyňa Monika Beňová počas rozhovoru pre TASR v Štrasburgu 3. mája 2019. FOTO TASR - Michal Svítok

Ozvala sa Beňová: Odíde kvôli obvineniam kolegov zo strany?

Nie je tak dávno, čo sa europoslankyňa Monika Beňová vyhrážala odchodom zo strany Smer. Dôvodom bola možná spolupráca so stranou Republika, ktorej sa nemal brániť predseda Robert Fico. Pre Beňovú bolo neprijateľným, aby Smer spolupracoval so stranou Milana Uhríka, ktorý momentálne tiež sedí v europarlamente.

Europoslankyňa sa však už aj v minulosti nebránila kritike svojich straníckych kolegov. Tento raz ale po obvinení Roberta Fica a Roberta Kaliňáka stojí pri nich. Dostala vraj otázky, či kvôli tomu odíde zo strany. „Neodídem,“ vyhlásila na sociálnej sieti jednoznačne.

„Vznesenie obvinenia považujem za zvláštne. Neviem ani žiadne podrobnejšie informácie okrem toho, čo odznelo v médiach a na tlačovej konferencii vedenia našej strany a poslaneckého klubu. Môj všeobecný postoj je, že sa k aktivitám orgánov činných v trestnom konaní nevyjadrujem,“ dodala. Zároveň zdôraznila, že celá vec je trochu čudná.

– Foto: fb/monikabenovaep

Považujem minimálne za zvláštne, ak sa v deň, kedy sa zverejnia prepisy z protizákonného konania súčasného ministra vnútra R. Mikulca, objaví vznesenie obvinenia mojich kolegov za čosi týkajúce sa exprezidenta Kisku, ministra financií Matoviča či iných vysokopostavených funkcionárov súčasnej vládnucej politickej reprezentácie,“ uviedla politička. Pripomenula, že ide o jej osobný názor. „V tejto situácii stojím za svojimi kolegami,“ uzavrela.

Čítajte viac:

  1. Robert Kaliňák počas tlačovej konferencie
  2. Na kombosníke zľava Roman Mikulec a Milan Lučanský.
  3. Monika Beňová


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ozvala sa Beňová: Odíde kvôli obvineniam kolegov zo strany?

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti