eReport.sk
Čaputová a Naď
Zuzana Čaputová a Jaroslav Naď. Foto: tasr

Ozbrojené sily SR v súvislosti s vojnou šokujú: Názor je prejavom najnižšej úrovne poznania!

Takmer všetkých z nás vychovávali k tomu, aby sme si vážili názory iných a aby sme nikoho neodsudzovali len za to, že si myslí niečo iné, ako my. V súčasnosti je však, zdá sa, aj názor ako taký považovaný silovými a vládnymi zložkami za niečo problematické. Je ťažké inak si vysvetliť najnovšie vyjadrenia Ozbrojených síl SR (OS SR), ktoré spadajú hlavne pod gesciu prezidentky SR Zuzany Čaputovej a ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO).

„Názor je prejavom najnižšej úrovne poznania. Je potrebné vychádzať z faktov, zo záujmov Slovenskej republiky a používať ´zdravý rozum´,“ píšu OS SR na sociálnej sieti.

Spochybňovanie názoru so zbraňou v ruke?

Občanovi vážiacemu si slobodu je asi ťažko príjemné, keď zrovna silové zložky, ktoré by mali mimo iného dohliadať nad dodržiavaním práv a slobôd, sa takýmto spôsobom vyjadrujú o niečom, na čo majú ľudia rozhodne právo. V ďalšej časti textu sa OS SR snažili celú situáciu uviesť na pravú mieru. Posúďte sami, či sa im to aspoň trochu podarilo.

Foto: fb/ozbrojenesilysr

„Vojna nie je v záujme žiadnej demokratickej krajiny. Spory v medzinárodnom prostredí sa dajú riešiť aj inými spôsobmi a vojna by mala byť až poslednou a krajnou možnosťou. Slovenská republika má pevné ukotvenie v štruktúrach a hodnotách Európskej únie a NATO. Je teda aj v našom záujme postupovať spoločne, rázne a jedným hlasom spolu s našimi spojencami. Odsúdenie vojny, otvorené pomenovanie kto je agresor a kto obeť, ekonomické sankcie, humanitárna a materiálna pomoc sú prirodzenou reakciou s cieľom pomôcť Ukrajine v obrane svojej vlasti,“ uviedli OS SR.

Bude vás zaujímať:

  1. Heger
  2. Jana Bittó Cigániková (SaS).
  3. ukrajina vojaci
  4. Elitní policajti NAKA
  5. Ondrej Jombík ako šéf Združenia poskytovateľov webhostingu v októbri 2019.

Dali ľuďom zoznam vhodných zdrojov

OS SR príliš neváhali a rovno dali ľuďom aj tie správne zdroje, ktoré ich dovedú k tým správnym názorom, ktoré, teda aspoň predpokladáme, už nie sú „najnižšou úrovňou poznania“. Ak teda chcete mať aktuálne a overené informácie, mali by ste podľa nich sledovať Ministerstvo obrany SR, Ministerstvo vnútra SR, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Políciu Slovenskej republiky, Hasičský a záchranný zbor a Hoaxy a podvody – Polícia SR. Tak čo, zoberiete si k srdcu tieto odporúčania?


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ozbrojené sily SR v súvislosti s vojnou šokujú: Názor je prejavom najnižšej úrovne poznania!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti