eReport.sk
Pellegrini ostro kritizuje Ódora
Predseda vlády SR Ľudovít Ódor. Foto: tasr

Ódor potvrdil jedinečné priateľstvo Slovenska a Česka! S Fialom sa zhodli na trvalej podpore pre Ukrajinu

Slovenský premiér Ľudovít Ódor prvýkrát telefonoval s predsedom českej vlády Petrom Fialom. Rozhovor podľa Ódora potvrdil priateľstvo oboch krajín a trvalú podporu Ukrajiny. Premiér to napísal na sociálnej sieti Twitter, informuje spravodajkyňa TASR.

,,Prvý telefonát s českým premiérom Petrom Fialom potvrdil jedinečné priateľstvo Slovenska a Česka, trvalú podporu Ukrajine a snahu žiť vo svete založenom na pravidlách. Teším sa na spoločnú pracovnú večeru v Bratislave budúci týždeň počas konferencie Globsec,“ napísal predseda slovenskej vlády.

Hlavným motívom

Konferencia Globsec Bratislava Forum sa uskutoční 29. až 31. mája. Zúčastní sa na nej 1300 hostí zo 63 krajín a vystúpi vyše 160 spíkrov. Diskusiám 18. ročníka bude dominovať vojna na Ukrajine, jej dôsledky na Európu a globálny dialóg. Hlavným motívom bude prekonávanie globálnej nestability.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. polícia, páska
  2. Prezidentka Zuzana Čaputová
  3. Hegerov mimoriadny príhovor
  4. Štátny tajomník podporil svojou účasťou na veľtrhu IDET

Slovensko bude zastupovať prezidentka

Na konferenciu pricestuje napríklad francúzsky prezident Emmanuel Macron, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsolová či srbský prezident Aleksandar Vučič. Príde aj delegácia z Ukrajiny. Slovensko bude zastupovať prezidentka Zuzana Čaputová aj členovia vlády.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ódor potvrdil jedinečné priateľstvo Slovenska a Česka! S Fialom sa zhodli na trvalej podpore pre Ukrajinu

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php