eReport.sk
Maďarský premiér Viktor Orbán
Maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: fb/orbanviktor

Orbán: Nenechajme rozhodovať o osude Maďarov v zahraničí!

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v stredu večer pricestoval do severomaďarského Ostrihomu na rokovanie poslancov parlamentných frakcií vládnych strán Fidesz-KDNP. Premiér a predseda Fideszu na Facebooku pri tejto príležitosti adresoval odkaz Bruselu, podľa ktorého Maďari nechcú nechať rozhodovať o svojom osude zahraničie, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Budú brať na vojnu aj deti
  2. Premiér Poľska Mateusz Morawiecki.

„Odporcovia Maďarska chcú krízu spôsobenú vojnou využiť na to, aby posunuli Maďarsko späť do éry (Ferenca) Gyurcsánya. Nenechajme rozhodovať o osude Maďarov v zahraničí!“ napísal Orbán na sociálnej sieti. K statusu pridal aj fotku. Gyurcsány bol premiérom za Maďarskú socialistickú stranu v rokoch 2004 až 2009.

Orbán o eurovoľbách i NATO

Hlavným bodom úvodného dňa neverejného rokovania má je práve Orbánov prejav, ktorý sa dotýka aj budúcoročných volieb do Európskeho parlamentu a komunálnych volieb.


Účastníci schôdzky rokujú aj o otázke ratifikácie vstupu Švédska do Severoatlantickej aliancie. V rámci tohto bodu si pozrú desaťminútový švédsky dokument s kritickým obsahom k demokracii v Maďarsku, na ktorý poukázali viacerí členovia maďarského kabinetu. Vstup Švédska do NATO schválili už všetky členské štáty okrem Turecka a Maďarska.

Zdroj: tasr, fb/orbanviktor


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán: Nenechajme rozhodovať o osude Maďarov v zahraničí!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php