Veľmi vrelé vzťahy! Egypt je kľúčovým spojencom Maďarska v boji proti nelegálnej migrácii! Vyhlásil to predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v nedeľu v Káhire po rokovaní s egyptským prezidentom Abdalom Fattáhom Sísím. S odvolaním sa na server hirado.hu o tom informuje spravodajca TASR v Budapešti.
Stabilita Egypta je pre nás životodarná!
„Jeho stabilita (Egypta) je životodarná nielen pre Maďarsko, ale pre celú Európu. Vďaka dnešným rozhovorom posunieme spoluprácu medzi Maďarskom a Egyptom na novú úroveň,“ napísal maďarský ministerský predseda v príspevku na Facebooku.
Orbán avizoval, že sa so Sísím stretne na budúci rok v Budapešti.
Mohlo by vás zaujímať:
Maďarský premiér sa v sobotu v rámci svojej dvojdňovej návštevy Egypta zúčastnil na slávnostnom otvorení Veľkého egyptského múzea spolu s vyše 100 najvyššími predstaviteľmi krajín vrátane prezidentov, premiérov či monarchov, ako i ministrov a ďalších zástupcov.
Orbán navštívil Egypt naposledy 13. októbra, keď ho na mierový summit o Pásme Gazy v egyptskom letovisku Šarm aš-Šajch pozval americký prezident Donald Trump. Ten spolu s egyptským prezidentom podujatiu predsedal.
Zdroj: hirado.hu, TASR
















KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Orbán rokoval s egyptským prezidentom a vyhlásil: Egypt je náš kľúčový spojenec!