eReport.sk
Burcuje proti Orbánovi!
Viktor Orbán. Foto: tasr

Orbán prišiel do Česka podporiť Babiša: Schytal to od burácajúceho davu demonštrantov!

Predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána čakali v stredu v Prahe demonštranti. Pri prechádzajúcom vozidle, ktoré ho viezlo, skupina protestujúcich skandovala „hanba“, informoval spravodajský server hu.euronews.com.

Prišiel podporiť zahraničného kolegu

Orbána prijal český premiér Andrej Babiš na pracovnom stretnutí v Kramářovej vile, odkiaľ sa obaja vydali do mesta Ústí nad Labem, kde je Babiš lídrom kandidačnej listiny hnutia ANO v októbrových voľbách.

Orbán informoval prostredníctvom sociálnych sieti

Podľa servera 24.hu Orbán o svojej jednodňovej ceste sám informoval na Facebooku vo videu, v ktorom však nebolo vidno žiadnych demonštrantov, rovnako ako to bolo vlani v januári pri slávnostnom znovuotvorení pražskej Štátnej opery, kde maďarského premiéra vypískali.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Český prezident Miloš Zeman
  2. Kto bude českým prezidentom?

Premiér týmto krokom mieri na skupinu, ktorá je skeptická voči európskej integrácii a má negatívny vzťah k migrácii. Orbán je v EÚ symbolom štátnika, ktorý tvrdo presadzuje národné záujmy a zdieľa s Babišom podobný politický štýl,“ povedal vKarel Komínek. Spravodajský server pripomenul, že Babiš s Orbánom udržiavajú dlhodobo dobré vzťahy a majú podobný názor na celý rad tém.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán prišiel do Česka podporiť Babiša: Schytal to od burácajúceho davu demonštrantov!

Najnovšie